Ostravská filharmonie má ráda přesahy, zahraje rockovou klasiku. Doprovázela již Dominga i Nohavicu

ČTK ČTK
7. 3. 2016 16:00
Janáčkova filharmonie Ostrava ráda přijímá nové výzvy a vyhledává hudební přesahy. Hrála již s Plácidem Domingem, José Carrerasem či Annou Netrebkovou, doprovázela ale třeba Jarka Nohavicu, Daniela Bártu či Miro Žbirku. Tentokrát si zahraje s e zpěvačkou Martou Jandovou. Zazní známé rockové skladby od Rolling Stones, AC/DC či Deep Purple.
Šéfdirigent Janáčkovy filharmonie Ostrava Heiko Mathias Förster.
Šéfdirigent Janáčkovy filharmonie Ostrava Heiko Mathias Förster. | Foto: jfo.cz

Janáčkova filharmonie Ostrava zahraje rockovou klasiku. Zpívat bude Marta Jandová. Zazní například skladby (I Can´t Get No) Satisfaction od Rolling Stones, Highway To Hell od AC/DC či píseň Smoke On The Water kapely Deep Purple. V programu, který se uskuteční 16. března v ostravské Multifunkční aule Gong, Jandová zazpívá i dvě své skladby.

"Hity proslulých rockových kapel v podání mnohačlenného orchestru získají nečekaný rozměr," řekla mluvčí. Dodala, že na programu bude celkem 14 skladeb. Zazní i písně kapel The Queen, Black Sabbath, R. E. M., Europe, Pink Floyd a dalších.

Dvě skladby Supersonic Speed a The Ordinary Song pocházejí z autorské dílny Jandové. Zpěvačka je hraje se svou kapelou Die Happy.

Ostravská filharmonie od klasické hudby odbíhá k projektům méně tradičním už několik let. V minulosti doprovázela například Jaromíra Nohavicu, Dana Bártu či Miro Žbirku. Loni v říjnu zase uvedla spolupráci s Ondřejem Brzobohatým. Ten společně s Ondřejem Brouskem moderoval večer s melodiemi stříbrného plátna. Brzobohatý navíc doprovodil orchestr na klavír.

Janáčkova filharmonie má za sebou ale také spolupráci s umělci světového jména. Už v minulosti prokázal ostravský orchestr své kvality při koncertech s Dianou Rossovou, Plácidem Domingem či José Carrerasem. Velkou světovou hvězdu doprovázela ostravská filharmonie i předloni v Paříži. V tamním Théatre des Champs-Elysées vystoupila s operní divou první velikosti Annou Netrebkovou. S ní si filharmonici zahráli i loni ve Vídni.

Neznám nic lepšího, než dělat koncerty a hrát hudbu, nejsem omezená poptávkou fanoušku, říká zpěvačka Lenka Dusilová. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 12 minutami

Ministerstvo zemědělství poslalo odpověď na bruselský audit k střetu zájmů Babiše

Ministerstvo zemědělství v pondělí odeslalo odpověď na bruselský audit zemědělských dotací ohledně střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), informoval ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD). Obsah odpovědi nekomentoval. Česko mělo na odpověď na předběžnou auditní zprávu čas do 20. září. "Odpověď na audit Evropské komise zpracoval Státní zemědělský intervenční fond (SZIF). A bylo to odesláno prostřednictvím ministerstva. Takže by to mělo být dneska nebo zítra předáno," uvedl Toman.

Další zprávy