VIDEO The Knife vystupují proti "náckům" v Evropské unii

Kultura
6. 6. 2014 15:07
Elektronické duo vydalo nové video s písní k politickému kabaretu Europa Europa, který se zabývá migrační politikou ve Švédsku i v Evropské unii. Podívejte se.
The Knife.
The Knife. | Foto: Aktuálně.cz

Video - Před několika měsíci kapela The Knife oznámila, že vytvoří novou hudbu pro uměleckou skupinu Ful pro politický kabaret Europa Europa, jehož režisérem je Nasim Aghili.

The Knife loni vydali album Shaking the Habitual, s nímž přijeli i poprvé do Česka. Jejich vystoupení pódiovou show uvedl festival Colours of Ostrava. Málokterý interpret posledních dvou dekád dokázal obalit svoji hudbu do tak osobité a zároveň rafinované mytologie jako sourozenecké duo Karin a Olaf Drejerovi, které obvykle komunikuje s médii v zakódovaných vzkazech, přebírá hudební ceny v maskách mimozemšťanů a jejich desky ohlašují surreálné klipy a politicko-umělecké manifesty.

Podívejte se na video, kterým The Knife bojují proti nesmyslné migrační politice Evropské unie.
Podívejte se na video, kterým The Knife bojují proti nesmyslné migrační politice Evropské unie. | Video:

Představení Europa Europa do uměleckého konceptu The Knife skvěle zapadá. Má se zabývat migrační politikou ve Švédsku i celé Evropské unii. Elektronické duo nyní zveřejnilo video s jednou z písní kabaretu s názvem För Alla Namn Vi Inte Får Använda. Tvůrci žádají diváky, aby se tanec, jehož autorem je známý choreograf Dom Dugliga, naučili ještě před premiérou.

Smyslem videa i celého představení je "podpořit statisíce lidí, kteří se vzpírají kamerám, ostnatým drátům i násilí a vytvářejí hnutí politického odporu navzdory vnitřním i vnějším hranicím Evropy". Diváci se mají tanec naučit ještě před premiérou, která se odehraje 1. července ve Visby, odkud celý ansámbl zamíří na další místa, aby stačil svou kampaní zapůsobit před švédskými volbami, naplánovanými na září.

"Migrační politika Švédska a celého západního světa je největší ostudou naší doby. Tragédie lodí, které se potápějí ve Středomoří, přeplněné lidmi, jsou přímým důsledkem politických rozhodnutí, vlády Evropské unie je vraždí!" říká herečka Bahareh Razekh Ahmadi.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Bouře Humberto v Atlantiku zesílila na hurikán prvního stupně

V příštích 48 hodinách by měla bouře dále posilovat, uvedlo americké Národní středisko pro hurikány (NHC). Nyní se hurikán nachází asi 1260 kilometrů západně od Bermud a doprovází ho vítr o rychlosti 120 kilometrů za hodinu, napsala agentura Reuters. Pohybuje se severovýchodním směrem rychlostí pět kilometrů za hodinu. 

Americký úřad v souvislosti s bouří vydal varování před takzvanými zpětnými mořskými proudy, které jsou velkým rizikem pro plavce a které může hurikán přinést do oblasti severozápadních Baham i na jihovýchodní americké pobřeží od Floridy po Severní Karolínu.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Vláda bude za přítomnosti Zemana schvalovat rozpočet, počítá se schodkem 40 miliard

Ministři v pondělí odpoledne za přítomnosti prezidenta Miloše Zemana projednají návrh rozpočtu na příští rok. Plán hospodaření státu v roce 2020 počítá se schodkem 40 miliard korun. Jeho hlavními prioritami jsou podle vládní koalice ANO a ČSSD zvýšení důchodů, platů učitelů, rodičovského příspěvku, výdajů na výzkum a vývoj nebo podpora sportu a vyšší investiční výdaje. V pátek se koalice dohodla na růstu mezd ve veřejné sféře, růst o 1500 korun v tarifech a zrušení nejnižší tarifní tabulky by ještě dopoledne měli zástupci vlády projednat ve Strakově akademii s odbory a zaměstnanci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy