Ostrava ožila barvami. Přijeli The Knife, The xx nebo Damien Rice

Ostrava ožila barvami. Přijeli The Knife, The xx nebo Damien Rice
Unikátní na festivalu je industriální areál, i v poslední den ale šlo především o hudební program. Konkrétně Tomahawk, Devendra Banhart a Jamie Cullum.
Byť už byl v neděli poněkud volnější a bylo spoustu času věnovat se různým aktivitám.
Jednou z možností byla například návštěva výstavy v sále bývalého plynojemu.
První velká hvězda - Mike Patton s kapelou Tomahawk - na pódium nastoupila kolem osmé hodiny večerní. Patton se opět ukázal jako úžasný hlasový chameleon, tvrdá hudba kapely za ním ho však poněkud brzdila.
Foto: Petr Piechowicz
Kultura Kultura
22. 7. 2013 12:53

Na Colours of Ostrava, nejzajímavějším hudebním festivalu v Česku, během čtyř dnů na vystoupili Sigur Rós, Woodkid, Devendra Banhart, The Knife, The xx a mnoho dalších. Industriální areál Dolních Vítkovic navštívilo víc než 33 tisíc lidí, což je rekordní účast. Dění jsme sledovali ve fotogalerii.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Soud v Číně poslal do vězení hongkongského knihkupce Minhaie

Soud v Číně poslal za nezákonné poskytování zpravodajských informací do zahraničí na deset let za mříže hongkongského vydavatele a knihkupce se švédským občanstvím Gui Minhaie, napsala agentura Reuters.

Kauza Minhaie, který prodával knihy píšící velmi otevřeně o čínských vůdcích, zkomplikovala vztahy mezi Pekingem a Stockholmem.

Minhai byl jedním z pěti hongkongských nakladatelů a knihkupců, kteří zmizeli na přelomu let 2015 a 2016 a později se objevili ve vazbě v pevninské Číně.

Další zprávy