Ostrava ožila barvami. Přijeli The Knife, The xx nebo Damien Rice

Ostrava ožila barvami. Přijeli The Knife, The xx nebo Damien Rice
Unikátní na festivalu je industriální areál, i v poslední den ale šlo především o hudební program. Konkrétně Tomahawk, Devendra Banhart a Jamie Cullum.
Byť už byl v neděli poněkud volnější a bylo spoustu času věnovat se různým aktivitám.
Jednou z možností byla například návštěva výstavy v sále bývalého plynojemu.
První velká hvězda - Mike Patton s kapelou Tomahawk - na pódium nastoupila kolem osmé hodiny večerní. Patton se opět ukázal jako úžasný hlasový chameleon, tvrdá hudba kapely za ním ho však poněkud brzdila.
Foto: Petr Piechowicz
Kultura Kultura
22. 7. 2013 12:53

Na Colours of Ostrava, nejzajímavějším hudebním festivalu v Česku, během čtyř dnů na vystoupili Sigur Rós, Woodkid, Devendra Banhart, The Knife, The xx a mnoho dalších. Industriální areál Dolních Vítkovic navštívilo víc než 33 tisíc lidí, což je rekordní účast. Dění jsme sledovali ve fotogalerii.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Třináctku zadržených kvůli loňské smrti 39 Vietnamců, jejichž těla se našla v kontejneru u Londýna, obvinili

Třináct osob, které byly ve Francii zadrženy v souvislosti s loňskou smrtí 39 vietnamských migrantů, jejichž těla byla nalezena v Británii, bylo obviněno z organizovaného pašování lidí, napomáhání při vstupu na území a ze zločinného spolčení. Šest z nich bylo obviněno z neúmyslného zabití. Dvanáct ze zadržených je ve vazbě, poslední se nachází pod soudním dohledem. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na soudní zdroj. Těla migrantů se našla loni v říjnu v chladírenském kontejneru nedaleko Londýna.

Obvinění jsou převážně Vietnamci a Francouzi. Zadrženi byli v úterý na různých místech v okolí Paříže. Ve stejnou dobu zatkla policie v Belgii v souvislosti se smrtí vietnamských migrantů dalších 13 lidí. Mezinárodní operaci koordinovala agentura EU pro justiční spolupráci Eurojust a policejní agentura Europol.

Loni 23. října byla v chladírenském kontejneru v průmyslové zóně na východ od Londýna objevena těla 31 mužů a osmi žen, dvěma z obětí bylo pouhých 15 let.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policie pokračuje na Mělnicku v pátrání po čtyřměsíčním chlapci

Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce i s kočárkem v zámeckém parku v Hoříně na Mělnicku. Policie nemá nové poznatky, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová. Chlapec má světlé vlasy a modré oči. Na sobě měl modré tričko s krátkým rukávem a teplé zelené dupačky na ramínka. Byl v šedém kočárku s černou spodní částí a hnědou rukojetí. Na místo dnes dorazí poříční oddíl policie, který bude prohledávat okolní řeky. V blízkosti parku je soutok Labe a Vltavy. Policie chce na místě využít i dron.

"Do současné chvíle nemáme žádné nové poznatky a i dnes budeme pokračovat v pátrací akci po pohřešovaném miminku," řekla Hašlová. V pátek se do pátrací akce zapojily desítky policistů, hasiči, ale i vrtulník s termovizí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy