Rolling Stones vydali nový singl. Po šesti letech

Kultura ČTK Kultura, ČTK
11. 10. 2012 18:13
Nový song prý připomíná Jumpin' Jack Flash
Foto: Reuters

Londýn - Kapela Rolling Stones vydala nový singl  Doom and Gloon. V prvních recenzích převažuje kladné hodnocení. Jde o první novou píseň rockových veteránů po šesti letech.

Skupina, která letos slaví 50 let existence, se v novém songu vrací ke svým kořenům směsicí syrového kytarového zvuku, svižného tempa a prvky blues. V refrénu vzdáleně připomíná například starý hit Jumpin' Jack Flash.

Doom and Gloom je jedním ze dvou nových songů, které budou zařazeny na kolekci největších "stounovských" hitů s názvem GRRR!. Výběrové album půjde do prodeje 12. listopadu.

Mnoho kritiků chválí, že na novém singlu znějí Rolling Stones jako za starých časů. "S určitou úlevou oznamujeme, že je skutečně spíš dobrý," napsal o songu Dan Silver v listu Daily Mirror.

Recenzent deníku Daily Telegraph Neil McCormick udělil písni tři hvězdičky z pěti.

"Od poslední uplynulo šest let a od posledního hitu více než dvacet let, ale nový singl Rolling Stones zní velmi, řekněme, stounovsky. Za což myslím musíme být vděční. Alespoň že se neuchýlili k dubstepu," napsal McCormick, jemuž píseň evokuje uznávané album Exile on Main Street z roku 1972.

Oba kritici se však shodují, že nejslabší stránkou písně je vokál zpěváka Micka Jaggera. Podle McCormicka nejlepší moment nastane, když frontman přestane zpívat a začne hrát na foukací harmoniku.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy