Rolling Stones opět zkouší, zázraky ale neslibují

Kultura Kultura
12. 7. 2012 12:47
Keith Richards potvrdil novou aktivitu Rolling Stones
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Právě dnes je tomu přesně 50 let od chvíle, kdy rocková skupina Rolling Stones poprvé vystoupila na veřejnosti v prostorách londýnského Marquee klubu. Již několik let si fanoušci tiše slibují, že u příležitosti takto významného výročí kapela určitě zorganizuje další velký koncert. A tento sen se jim možná splní.

Odhodlaní, tehdy osmnáctiletí hudebníci se na pódiu londýnského klubu objevili 12. července 1962 a o dvanáct měsíců později již představili svůj první hit - píseň Come On od Chucka Berryho. Po padesáti letech je z Rolling Stones legenda. A po dlouhé době navíc fanouškům kapely svitla naděje, že rockery opět uvidí hrát se vší slávou jako za starých časů.

"Pracujeme na několika věcech - myslím, že je to opravdu reálné," řekl kytarista Keith Richards zpravodajovi BBC. "Ale kdy? To ještě nedokážu říct. Zatím si pohráváme s několika nápady, měli jsme pár zkoušek - hráli jsme společně a měli jsme z toho vážně dobrý pocit."

I když už členové skupiny Rolling Stones nejsou žádnými mladíky, chtěli by v hraní pokračovat co nejdéle. "I ve starém psu ještě může být energie na rozdávání - alespoň umřeme elegantně zničení," poznamenal Richards. "Někdy to je těžká práce a nutí vás přemýšlet, proč to všechno vlastně děláte, ale kromě několika slabých momentů to je neuvěřitelné dobrodružství."

Zatím poslední světové turné A Bigger Bang kapely Rolling Stones přitáhlo více než 4,5 milionu návštěvníků a hudebníci zavítali do celkem 32 zemí světa.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 13 minutami

Izraelská policie zatkla palestinského ministra pro Jeruzalém

Izraelská policie v noci na pátek zatkla palestinského ministra pro jeruzalémské záležitosti za údajné porušení izraelského zákazu palestinských politických aktivit ve východní části města. Informovala o tom agentura AP.

Fádí Hadamí byl zatčen v blízkosti svého bydliště na Olivetské hoře. Jeho kancelář zveřejnila video, na němž policie se psy prohledává jeho dům. Podle kanceláře zabavili policisté na místě v přepočtu asi 70 tisíc korun. Podle agentury AP byl Hadamí takto zatčen již počtvrté.

Izrael východní Jeruzalém obsadil za války v roce 1967 a později tuto část města připojil k západní části. Celý Jeruzalém přitom považuje za své hlavní město, což však odporuje mezinárodnímu právu a předchozím dohodám s Palestinci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy