Bowie a Jagger sebou byli posedlí, tvrdí nová kniha

Kultura Kultura
10. 7. 2012 16:55
Nová autobiografie potvrdila poměr mezi Mickem Jaggerem a Davidem Bowiem
Mike Jagger při vystoupení skupiny Rolling Stones během přestávky finále Super Bowlu.
Mike Jagger při vystoupení skupiny Rolling Stones během přestávky finále Super Bowlu. | Foto: Reuters

Hollywood - Rockeři Mick Jagger a David Bowie k sobě vždy měli mnohem blíže, než se myslelo. Alespoň to tvrdí nová Jaggerova biografie Mick: the Wild Life and Mad Genius of Jagger spisovatele Christophera Andresona. Podle ní totiž obě hvězdy v sedmdesátých letech měly vášnivý milostný poměr. Informaci přinesl deník The Telegraph.

Zvěsti o možném vztahu frontmana skupiny The Rolling Stones a výstředního zpěváka a filmaře se mezi fanoušky šířily již dlouhou dobu, právě nová biografie ale přináší konkrétnější informace. Bowieho s Jaggerem údajně v posteli přistihla Angie Bowie, která se vrátila domů dříve, než plánovala. Podle Andersona však zareagovala velmi pohotově - oběma provinilcům ještě donesla k snídani čerstvou kávu a džus.

Oba zpěváci vystoupili bok po boku například v remaku Dancing in the Street z roku 1985, kde předvedli neopakovatelnou show. K blízkému vztahu hudebních hvězd se v rámci biografie vyjadřují známí i rodina a dokazují tak, že k sobě zpěváci měli velmi blízko již od jejich prvního setkání v sedmdesátých letech.

Ani Jagger, ani Bowie nikdy nebyli příznivci celoživotních vztahů, což dokazuje i statistika jejich manželství. Rocková legenda a frontman The Rolling Stones se oženil celkem dvakrát, má však sedm dětí, a to dokonce se čtyřmi ženami. Bowie již dvacet let žije s druhou manželkou Imam, veřejně ale přiznal, že je bisexuál.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 7 minutami

Brusel schválil státní pomoc 525 milionů eur pro německé aerolinky Condor

Evropská komise (EK) dnes schválila státní pomoc v celkovém objemu 525,3 milionu eur (13,5 miliardy Kč) pro německou leteckou společnost Condor. Pomoc zahrnuje 204,1 milionu eur na náhradu škod souvisejících s šířením koronaviru a dalších 321,2 milionu eur na podporu restrukturalizace podniku, která má obnovit jeho životaschopnost. Komise o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Komise už Condoru dříve schválila státní pomoc v objemu 550 milionů eur. Druhý nejvyšší soud EU však minulý měsíc toto rozhodnutí anuloval kvůli nedostatečnému odůvodnění souhlasu. EK proto nyní učinila nové rozhodnutí založené na dodatečné analýze škod a zohledňující názor soudu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Magistrát se odvolá proti demolici vily z počátku 20. století v Praze 5

Pražský magistrát se odvolá proti povolení demolice bourání vily z počátku 20. století v ulici Nad Výšinkou v Praze 5. Na mimořádném jednání to v úterý schválili městští radní. K odvolání hlavní město vyzvala mimo jiné městská část, která s demolicí nesouhlasí a sama odvolání podat nemůže. Vilu, kterou nechal vybudovat stavitel Viktor Beneš, vlastní Valérie Haščáková, manželka spolumajitele investiční skupiny Penta Jaroslava Haščáka.

Demoliční výměr vily ve čtvrti Na Hřebenkách vydal stavební úřad Prahy 5 v pátek 9. července, lhůta pro odvolání podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) vyprší ve středu. Odvolání je již podle něj připraveno. "Nebude problém stihnout ten zítřejší (středeční) termín," řekl.

Hřib zopakoval, že vedení města považuje vilu za cennou a s bouráním nesouhlasí. Primátor dále řekl, že rada se dnes také shodla na tom, že ve spolupráci s Prahou 5 podá žádost o prohlášení budovy kulturní památkou. Žádostí podle něj na ministerstvo kultury míří více, proti bourání vznikly také petice.

Předseda magistrátního výboru pro územní rozvoj Petr Zeman (Praha Sobě) dodal, že zařazení na seznam kulturních památek nebude automaticky znamenat záchranu vily, protože v metropoli jsou památky, které jejich majitelé nechávají dlouhodobě chátrat. Vila je podle Zemana specifická, což bude znamenat nutnost najít pro ni vhodné využití. Politik se podle svých slov snaží kontaktovat majitelku vily, což se mu zatím nepodařilo. Požádal proto Pentu, aby dialog zprostředkovala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Amazon bitcoin přijímat nebude. Cena kryptoměny po výstupu nad 40 000 dolarů klesla

Cena nejznámější kryptoměny bitcoin po krátkém pondělním výstupu nad 40 000 dolarů (zhruba 872 000 Kč) opět klesla. Největší světový internetových obchod Amazon totiž popřel zprávu, že hodlá do konce roku začít přijímat platby v bitcoinech. Informovala o tom agentura Reuters.

Podle serveru CoinDesk se bitcoin krátce po 13:00 SELČ prodával za 37 598 dolarů. Jeho cena tak za posledních 24 hodin vykazovala pokles zhruba o 2,5 procenta. V pondělí večer přitom vystoupila až na 40 539,39 dolaru. Hranici 40 000 dolarů tak překonala poprvé od poloviny června.

K růstu ceny bitcoinu přispěla nedělní zpráva londýnského listu City A.M., že Amazon plánuje do konce roku začít přijímat platby v bitcoinech. Amazon ale v pondělí tuto zprávu popřel. "Bez ohledu na náš zájem o tuto oblast není spekulace ohledně našich konkrétních plánů pro kryptoměny pravdivá," uvedla firma.

Zdroj: ČTK
Další zprávy