Pařížský klub Bataclan rok po masakru znovu otevře. Zahraje tu rocker Pete Doherty

ČTK ČTK
13. 9. 2016 13:56
Pařížský hudební klub Bataclan, kde při teroristických útocích v Paříži z loňského 13. listopadu zahynulo 90 lidí, po roce znovu otevře, zahraje zde britský rocker Pete Doherty.
Pete Doherty (The Libertines)
Pete Doherty (The Libertines) | Foto: ČTK

Do Bataclanu se po roce opět vrací živá hudba. V klubu, ve kterém při teroristických útocích v Paříži z loňského 13. listopadu zahynulo 90 lidí, zahraje rocker Pete Doherty, a to 16. a 17. listopadu, přičemž první je již vyprodán.

Celkem má klub na programu již 19 koncertů, na kterých se představí například Youssou N'Dour či Marianne Faithfull, která podobně jako Doherty složila píseň k loňským atentátům na různých místech Paříže. Každé z prvních vystoupení bude uctívat památku tehdejších obětí džihádistů.

Termín oficiálního zahájení provozu ale vedení klubu zatím nezmiňuje. Bataclan podle listu hodlá opět otevřít, ale v tichosti. Chce se stát znovu sálem, který patřil v posledních desítkách let k známým koncertním klubům metropole. "Vedoucí klubu rozhodně nebudou organizovat zahajovací večírek 13. listopadu. Ten pro ně zůstane černým dnem," řekl listu jeden z hudebních producentů.

Při listopadových atentátech zabili tři islamističtí atentátníci během koncertu americké kapely Eagles of Death Metal 90 lidí. Bataclan je od útoku zavřený. Při téměř souběžných útocích dalších islamistů na sportovním stadionu Stade de France a ve dvou pařížských restauračních zařízeních zahynulo dalších 40 lidí.

 

Právě se děje

Další zprávy