Foo Fighters nabídli nové album volně ke stažení a věnovali ho obětem pařížských útoků

Magazín Magazín
24. 11. 2015 9:35
Americká rocková kapela Foo Fighters nabídla svoje nové album volně ke stažení a vybídla fanoušky, aby věnovali finanční příspěvky pozůstalým pařížských teroristických útoků. "Naše srdce jsou s vámi a vašimi rodinami. Oslavujme život a lásku hudbou," vybízí frontman kapely Dave Grohl. Fanoušci rozhodnutí kapely chválí.
Foo Fighters
Foo Fighters | Foto: FF

Seattle - Americká rocková kapela Foo Fighters se rozhodla svoje poslední album věnovat obětem teroristickým útokům v Paříži, a to nejen symbolicky.

Pět nových písniček z EP Saint Cecilia nabídla volně ke stažení. Místo zpoplatnění za stáhnutí skladeb zorganizovala finanční sbírku ve prospěch pozůstalých pařížských teroristických útoků. Fanoušci mohou přispět od deseti do stovky dolarů, píše hudební server NME.

"Vybíráme peníze pro všechny, kterých se bezprostředně dotkla zvěrstva vykonaná v Paříži. Naše srdce jsou s vámi a vašimi rodinami. Oslavujme život a lásku hudbou," vyzývá v dopise zveřejněném na webu frontman kapely Dave Grohl.

Lídr Foo Fighters vnímá hudbu jako možnost a způsob, jak přinést trochu světla do potemnělého světa. "Hudba je život. Naděje a uzdravení jdou ruku v ruce s písní. To nám nikdy nikdo nevezme," vysvětluje Grohl.

Kapela pojmenovala desku podle patronky hudby svaté Cecilie a původně ji plánovala vydat v den ukončení letošího světového turné, které přerušily pařížské události a útok na koncertní sál Bataclan, kde měli koncert američtí Eagles of Death Metal.

Záměr kapely kvitují i fanoušci na sociálních sítích. Ti oceňují nejen volně dostupné písně, ale chválí i finanční sbírku.

"Přesně tohle je jeden z důvodů proč jsou Foo Fighters mojí nejoblíbenější kapelou. Není to jen proto, že nabídli nové album k volnému sdílení, za což vám samozřejmě děkuji, ale je to právě kvůli tomu dopisu," napsal jeden z diskutujících na Facebooku.

Rockeři podle fanoušků využívají svojí slávy tím nejvhodnějším způsobem a vyzývají i další podobně smýšlející k boji s destruktivitou a nenávistí.

Pochvalně se vyjadřují i stovky dalších. "Ten dopis je nádherný. Děkujeme vám. Mexiko vás miluje," napsal mexický fanoušek. Souhlasně ale přitakává i fanoušek z Česka. "Díky. Vaše hudba dělá z našeho světa lepší místo k žití."

 

Právě se děje

před 55 minutami

Volejbalistky porazily v kvalifikaci ME 3:0 i Bosnu a Hercegovinu

České volejbalistky zvládly v kvalifikaci mistrovství Evropy i druhé utkání a znovu zvítězily bez ztráty setu. V lotyšském Daugavpilsu si dnes poradily s Bosnou a Hercegovinou 25:23, 25:18 a 25:17 a vedou tabulku skupiny F.

V prvním utkání svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose vyhrály nad domácím Lotyšskem jasně 3:0 a v sobotu uzavřou první turnaj duelem se Slovinskem. Odvety se uskuteční za týden v Bosně, na šampionát postoupí dva týmy.

Volejbalistky jsou na nejlepší cestě na šampionát, který budou na přelomu srpna a září hostit Srbsko, Bulharsko, Chorvatsko a Rumunsko. Turnaj bude hrát 24 týmů.

před 57 minutami

Čeští kajakáři se po roční pauze vrátili na evropský trůn v hlídkách

Čeští kajakáři se po roční pauze vrátili na evropský trůn v hlídkách. Bronz v týmovém závodě na mistrovství Evropy ve vodním slalomu přidaly kajakářky. Kanoisté i kanoistky obsadili v italské Ivree šestá místa.

Čeští kajakáři patří dlouhodobě k evropské i světové špičce. Před loňským stříbrem v Praze získali čtyři evropské tituly za sebou. Dnes na ně navázali ve složení Jiří Prskavec, Vavřinec Hradilek, Vít Přindiš. Poslední jmenovaný měl "šťouch" na osmé brance, ale čistě nejel nikdo ze soupeřů. Češi vyhráli o 1,62 sekundy před Německem, třetí skončili Britové.

Neolympijské hlídky jsou doplňkovou disciplínou, v tréninku se vodní slalomáři soustředí na individuální přípravu. "Před tímhle mistrovstvím jsme byli společně na jednom tréninku asi na patnáct minut, takže jsme tomu opravdu moc nedali. Ale naštěstí se to sešlo a ta hlídka dopadla, jak dopadla, takže nádherně," poznamenal Přindiš.

před 1 hodinou

Slovenská policie zadržela a obvinila Češku z převáděčství

Slovenská policie zadržela a obvinila z převáděčství osmatřicetiletou Češku, která podle vyšetřovatelů za finanční odměnu přibližně 20 000 korun pomáhala migrantům při převozu ze Slovenska do Prahy. ČTK o tom informovalo slovenské policejní prezidium. Zadržení Češky označilo za výsledek pokračování dřívější akce, při které byli zadrželi dva Egypťané v souvislosti s převážením nezletilých migrantů z dětského domova ve východoslovenském městě Medzilaborce do západní Evropy.

Slovenská policie uvedla, že Češka v Medzilaborcích převzala tři nezletilé, kteří neměli potřebné cestovní doklady, a plánovala je přepravit do české metropole. Kriminalisté ji zadrželi ve čtvrtek v Ružomberoku na severu Slovenska. Obviněné hrozí v případě prokázání viny u soudu až desetileté vězení. Nezletilí budou vráceni do centra pro děti a rodiny. V dětském domově v Medzilaborcích jsou ubytováni nezletilí migranti, kteří se na Slovensku ocitli bez svých rodičů.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Křeslo v britském parlamentu po doplňovacích volbách získali konzervativci

Křeslo v britském parlamentu ve čtvrtečních doplňovacích volbách v severoanglickém Hartlepoolu získala kandidátka Konzervativní strany Jill Mortimerová. Informoval o tom zpravodajský server BBC. Je to poprvé, co konzervativci v tomto tradičně levicovém volebním obvodu zvítězili.

Mortimerová v Hartlepoolu, jednom z nejchudších anglických měst, a jeho okolí získala 52 procent (přes 15 500) hlasů, kandidát opoziční Labouristické strany 29 procent (okolo 8500 hlasů). O křeslo se celkem ucházelo 16 politiků. "Labouristé příliš dlouho Hartlepool považovali za samozřejmost… Lidé už toho mají dost. A nyní skrze tyto výsledky promluvili a dali najevo, že je čas na změnu," uvedla Mortimerová, která zveřejněné výsledky označila za "historické".

Analytik BBC Chris Mason výsledek nazval zemětřesením, které sice nezmění poměr sil v parlamentu, zato změní náladu. Prohra labouristů podle něj povede k vzájemnému obviňování uvnitř britské levice. Konzervativní premiér Boris Johnson má po předloňských volbách v parlamentu pohodlnou většinu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy