Kabát prodal 35 tisíc desek, kritizuje žebříček IFPI

ČTK ČTK
16. 6. 2015 16:32
Hitparádu prodejnosti alb vede kapela Kryštof, Kabát považuje údaje IFPI za zavádějící.
Kabát - Do pekla / Do nebe
Kabát - Do pekla / Do nebe | Foto: archiv Kabát

Praha – Album skupiny Kryštof Srdcebeat je stále na vedoucím místě tuzemské hitparády, stejně tak zůstává na druhé pozici novinka skupiny Kabát Do pekla/do nebe, informovala IFPI.

Manažer kapely Kabát Radek Havlíček však žebříček IFPI považuje za 'ne zcela objektivní a zavádějící', protože je sestaven na základě hlášení jen několika vybraných prodejen. Srdcebeat vévodí také žebříčku tuzemské pobočky největšího hudebního internetového obchodu na světě iTunes.

"Skupina Kabát s prodejem alba začala 23. května, ovšem první měsíc exkluzivně pouze v síti prodejen Tesco, kde zatím zaznamenala přibližně 35 tisíc prodaných nosičů. Do žebříčku IFPI jsme zasáhli díky přeprodejům, kdy si prodejci nakoupili album v Tesku, a poté za vyšší cenu prodali ve svých obchodech," řekl ČTK Havlíček.

Zdůraznil, že po dobu jednoho měsíce je album Kabátu Do pekla/do nebe možno oficiálně zakoupit jen v Tesku nebo na koncertech právě probíhajícího turné. "Za této situace je druhé místo v prodejní hitparádě IFPI obdivuhodným úspěchem," dodal.

Na rozdíl od žebříčku fyzických nosičů nefiguruje Kabát v první desítce hitparády iTunes. V obou hitparádách se objevuje vedle Kryštofa deska Sol Invictus kapely Faith No More, nové album Drones britských Muse, Monkey Business a jejich Sex And Sport? Never!, David Koller s nahrávkou ČeskosLOVEnsko a slovenský rapper Majk Spirit s projektem Y White.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Při sebevražedném atentátu v Afghánistánu zemřelo dvacet lidí. Exploze vážně poničila nemocnici

Nejméně 20 lidí zemřelo ve čtvrtek při sebevražedném atentátu v afghánském městě Kalát, které je správním střediskem provincie Zábul na jihu země. Dalších přibližně 90 lidí utrpělo zranění, informuje agentura AP s odvoláním na místní úřady. K útoku se přihlásilo militantní hnutí Tálibán. Při explozi nákladního auta s výbušninami byla vážně poničena kalátská nemocnice. Podle Tálibánu byla cílem útoku budova patřící vládní zpravodajské službě. Agentura AP připomíná, že Afghánistán zažívá útoky ze strany Tálibánu od krachu mírových jednání se Spojenými státy téměř každý den.

Další zprávy