Kryštof poslali Kabáty do pekla a ovládli prodejnost alb

ČTK ČTK
10. 6. 2015 17:01
Nové album kapely Kryštof je nejprodávanějším nosičem, boduje i na iTunes.
Richard Krajčo
Richard Krajčo | Foto: DVTV

Praha – Album skupiny Kryštof Srdcebeat odsunulo z vedoucího místa tuzemské hitparády na druhou pozici novinku skupiny Kabát Do pekla/do nebe, informuje IFPI.

Srdcebeat vévodí také žebříčku tuzemské pobočky největšího hudebního internetového obchodu na světě iTunes.

I předchozí nahrávky těchto interpretů měly velký komerční úspěch. Posledního studiového alba skupiny Kabát Banditi di Praga z roku 2010 se v Česku a na Slovensku podle tuzemské pobočky vydavatelství EMI prodalo přibližně 60 tisíc kusů. Nejprodávanějším fyzickým albem roku 2013 byl naopak Inzerát kapely Kryštof, kterého se podle jejího lídra Richarda Krajča prodalo přibližně 35 tisíc kusů.

Na rozdíl od žebříčku fyzických nosičů nefiguruje Kabát v první desítce hitparády iTunes. V obou hitparádách se objevuje vedle Kryštofu pouze irský hudebník a zpěvák Andrew Hozier-Byrne, známý jako Hozier, a deska Sol Invictus kapely Faith No More, která minulý týden vystoupila na festivalu Rock for People v Hradci Králové.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy