Kryštof poslali Kabáty do pekla a ovládli prodejnost alb

ČTK ČTK
10. 6. 2015 17:01
Nové album kapely Kryštof je nejprodávanějším nosičem, boduje i na iTunes.
Richard Krajčo
Richard Krajčo | Foto: DVTV

Praha – Album skupiny Kryštof Srdcebeat odsunulo z vedoucího místa tuzemské hitparády na druhou pozici novinku skupiny Kabát Do pekla/do nebe, informuje IFPI.

Srdcebeat vévodí také žebříčku tuzemské pobočky největšího hudebního internetového obchodu na světě iTunes.

I předchozí nahrávky těchto interpretů měly velký komerční úspěch. Posledního studiového alba skupiny Kabát Banditi di Praga z roku 2010 se v Česku a na Slovensku podle tuzemské pobočky vydavatelství EMI prodalo přibližně 60 tisíc kusů. Nejprodávanějším fyzickým albem roku 2013 byl naopak Inzerát kapely Kryštof, kterého se podle jejího lídra Richarda Krajča prodalo přibližně 35 tisíc kusů.

Na rozdíl od žebříčku fyzických nosičů nefiguruje Kabát v první desítce hitparády iTunes. V obou hitparádách se objevuje vedle Kryštofu pouze irský hudebník a zpěvák Andrew Hozier-Byrne, známý jako Hozier, a deska Sol Invictus kapely Faith No More, která minulý týden vystoupila na festivalu Rock for People v Hradci Králové.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Bývalého politika Pavla Severu soud zprostil obžaloby z podvodu

Soud ve čtvrtek zprostil bývalého politika Pavla Severu obžaloby z podvodu se směnkami asi na deset milionů korun. Podle soudu skutek není trestným činem. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce a zmocněnec poškozené rodiny si ponechali lhůtu pro podání odvolání.

Podle obžaloby Severa údajně v letech 2010 až 2012 na svém dlouholetém příteli, podnikateli Zdeňku Švecovi podvodně vymohl podpis na čtyři směnky. Švec měl podle spisu kvůli nemoci a závislosti na alkoholu snížené až vymizelé rozpoznávací a ovládací schopnosti. Severa vypověděl, že Švecovi v letech 2001 až 2010 půjčoval desetitisícové i statisícové částky, protože podnikatelova firma byla v potížích. Koncem 90. let totiž podle něj ručila za úvěr jiné společnosti, která nesplácela. Po roce 2010 je po dohodě se Švecem sdružil do čtyř směnek.

Podle soudu se nepodařilo prokázat, že by směnky byly falešné a že by Severa zneužil špatného zdravotního stavu Švece. Podnikatel také nikdy své jednání, tedy podpisy směnek, nerozporoval. "Soud nemohl dospět ke spolehlivému závěru, že by obžalovaný zneužil situace poškozeného, nechal ho podepsat uvedené listiny a naložil s nimi, jak je popsáno v obžalobě. Nebylo možné akceptovat popis skutku uvedený v obžalobě," řekl předseda senátu Jan Šlosar.

Zdroj: ČTK
Další zprávy