Kabáti nezklamali, jejich nové album je nejprodávanější

ČTK ČTK
2. 6. 2015 14:04
Novinka kapely Kabát startuje v hitparádě prodejnosti na prvním místě, nejprodávanější deska minulého týdne - Marathon od Radůzy - se propadla na šesté místo.
Kabát - Do pekla / Do nebe
Kabát - Do pekla / Do nebe | Foto: archiv Kabát

Praha - Novinka skupiny Kabát Do pekla/do nebe se ihned po vydání dostala do čela tuzemské hitparády IFPI. V minulém týdnu vedoucí nahrávka Marathon (Příběh běžce), projekt zpěvačky, spisovatelky a skladatelky Radůzy, klesla na šesté místo. 

Desky Kabátu tradičně patří k prodejním trhákům. Například jejich posledního studiového alba Banditi di Praga z roku 2010 se v Česku a na Slovensku podle tuzemské pobočky vydavatelství EMI prodalo přibližně 60 tisíc kusů.

Také v čele žebříčku alb největší tuzemské pobočky hudebního internetového obchodu na světě iTunes je tuzemská nahrávka, sedmé album skupiny Kryštof Srdcebeat, které ve fyzické podobě vyšlo až 1. června.

Nejvýše postavenou zahraniční nahrávkou je deska Sol Invictus kapely Faith No More, která v pátek vystoupí na festivalu Rock for People v Hradci Králové. V obou hitparádách se objevují tuzemská alba Chinaski (Rockfield), Davida Kollera (ČeskosLOVEnsko) a Anety Langerové (Na Radosti)

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při explozi bomby v Afghánistánu zahynuli nejméně tři lidé

Při koordinovaném útoku radikálů z hnutí Tálibán na policejní základnu na východě Afghánistánu zahynuli nejméně tři lidé a dalších zhruba 30 bylo zraněno. Oznámily to podle agentury Reuters místní úřady. Afghánské ministerstvo vnitra předtím informovalo o explozi výbušnin nastražených v automobilu u policejní základny.

Šéf zdravotnické služby v provincii Chóst Habíb Šáh Ansárí řekl, že do nemocnice byla dosud převezena tři těla a na 30 zraněných z řad civilistů i vojáků. Mluvčí afghánského ministerstva vnitra Tarik Aran předtím prohlásil, že explodovalo vozidlo plné výbušnin poblíž základny patřící zvláštním policejním silám a že po útoku byli zabiti nejméně čtyři útočníci. Další dva v době sdělení ještě odolávali vládním oddílům. Na místě se rozpoutala přestřelka.

Útok se odehrál v době, kdy v Kataru od září pokračují rozhovory mezi afghánskou vládou a hnutím Tálibán o budoucnosti asijské země. Rozhovory, které mají vést ke snížení napětí v Afghánistánu, zatím nepřinesly konkrétní výsledky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy