Fischer: Nohavica oslovuje davy, pro Putina je dobré mít přítele v řadách nepřítele

Martin Veselovský Martin Veselovský
5. 11. 2018 17:17
Za práci s ruskými texty přeji Jaromíru Nohavicovi třeba osmdesát vyznamenání, ale v této inscenaci to vyvolává pocit morálního zklamání, říká šéfredaktor stanice Český rozhlas Vltava Petr Fischer. Boj o Nohavicu je podle něj morálním judem. Jedna část společnosti tvrdí, že totálně zklamal, druhá, že je vynikající umělec. Jde ale především o Nohavicovu osobní věc a záležitost jeho svědomí, upozorňuje Fischer. Na Nohavicu nemůžeme klást požadavky, které sami nemůžeme splnit, dodává.
Jaromír Nohavica z rukou Vladimira Putina převzal Puškinovu medaili za upevnění přátelství a spolupráce mezi národy. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 41 minutami

Polovina kontrolovaných e-shopů v prvním čtvrtletí porušila zákon, zjistila inspekce

Polovina internetových obchodů, které kontrolovala v letošním prvním čtvrtletí Česká obchodní inspekce (ČOI), porušila předpisy. Nejčastěji se zjištěná pochybení týkala zákona o ochraně spotřebitele a inspekce za ně uložila pokuty za téměř 1,5 milionu korun. V tiskové zprávě to v pondělí uvedla ČOI, která ve sledovaném období, poznamenaném epidemií nemoci covid-19, provedla meziročně šestkrát více kontrol e-shopů. Vzhledem k uzavření mnohých kamenných prodejen kvůli protikoronavirovým opatřením se totiž prodej přes internet výrazně zvýšil.

"Výsledky kontrol v 1. čtvrtletí 2021 potvrzují, že u internetového prodeje dochází stále k vysokému počtu porušování spotřebitelské legislativy," uvedl ředitel ČOI Mojmír Bezecný. Podle něj e-shopy často neinformují zákazníky o subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů nebo o jejich právech týkajících se reklamace zboží. Dopouští se i nekalých obchodních praktik a často poskytují lživé či neúplné údaje o výrobku, dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy