Fischer: Nohavica oslovuje davy, pro Putina je dobré mít přítele v řadách nepřítele

Martin Veselovský Martin Veselovský
5. 11. 2018 17:17
Za práci s ruskými texty přeji Jaromíru Nohavicovi třeba osmdesát vyznamenání, ale v této inscenaci to vyvolává pocit morálního zklamání, říká šéfredaktor stanice Český rozhlas Vltava Petr Fischer. Boj o Nohavicu je podle něj morálním judem. Jedna část společnosti tvrdí, že totálně zklamal, druhá, že je vynikající umělec. Jde ale především o Nohavicovu osobní věc a záležitost jeho svědomí, upozorňuje Fischer. Na Nohavicu nemůžeme klást požadavky, které sami nemůžeme splnit, dodává.
Jaromír Nohavica z rukou Vladimira Putina převzal Puškinovu medaili za upevnění přátelství a spolupráce mezi národy. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 7 minutami

České dráhy o možném propouštění a snížení mezd zatím nerozhodly, nechtějí plošné řešení

České dráhy o možném propouštění a snížení mezd zatím nerozhodly. Pokud k tomu přistoupí, je nutné to řešit individuálně, nikoliv plošně, uvedla dozorčí rada ČD. Dopravce také schválil letošní podnikatelský plán, počítá s vyrovnaným hospodařením. Úspory chce hledat v celém provozu, investice do vlaků ale nezastaví.

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

Při požáru v domově důchodců v Charkově zemřelo 15 lidí

Nejméně 15 lidí zemřelo a pět utrpělo zranění při požáru v pečovatelském domově pro seniory v Charkově na východě Ukrajiny. S odvoláním na záchranáře o tom informovala agentura Unian. První zprávy z místa se zmiňovaly o 13 mrtvých a čtyřech zraněných.

Požár podle úředního komuniké vypukl odpoledne po třetí hodině kyjevského času (po 14:00 SEČ) ve dvoupodlažní budově, která byla přestavěna na domov pro přestárlé. Po uhašení plamenů hasiči nalezli na místě těla 15 osob.

Podobná neštěstí bývají v bývalých sovětských republikách poměrně častá. Tento měsíc si sedm mrtvých vyžádal požár v načerno zřízeném domově důchodů ve vsi poblíž Ťumeně na Sibiři, kde zemřeli nepohybliví pacienti dlouhodobě upoutaní na lůžko. Minulý měsíc při požáru domova důchodců v ruském Baškirsku zemřelo 11 lidí. Malá dřevěná budova neměla žádné vybavení pro hašení ohně. Vyšetřovatelé zadrželi ředitelky obou zařízení, kterým hrozí roky ve vězení za zavinění smrti z nedbalosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy