Jamiroquai vydávají po sedmi letech nové album Automaton. Úvodní klip je inspirován vzestupem robotů

Kultura Kultura
3. 4. 2017 10:55
"Je třeba najít rovnováhu mezi tím, co mají na vás lidé rádi, a tím, aby to bylo čerstvé. O tom je album Automaton," řekl také frontman kapely Jay Kay. Britská skupina Jamiroquai se představí v létě na festivalu Colours of Ostrava. První videoklip stejnojmenného alba režíroval Charlie Lightening, spolupracující také se zpěvačkou Björk nebo kapelou Arcade Fire. Inspirován je vzestupem umělé inteligence a technologiemi.
Jamiroquai - Automaton | Video: YouTube

Elektronicko-soulovo-funkové uskupení Jamiroquai vydalo na konci března v pořadí již osmé studiové album. Deska Automaton frontmana Jay Kaye a klávesáka Matta Johnsona obsahuje dvanáct skladeb, které budou představeny také v červenci na hudebním festivalu Colours of Ostrava.

"Naší zásadou bylo - all killer, no filler - tedy všechno musí být skvělé skladby, žádné vycpávky. Nezařadili jsme několik výborných písní, protože prostě nebyly dost dobré. Věděli jsme, že celou nahrávku musíme udělat tímto způsobem - dotáhnout do dokonalosti," uvedl Jay Kay.

Od poslední desky britské skupiny uběhlo již sedm let. "Nemám rád umělce, kteří na svém prvním albu udělali skvělou muziku, ale na třetím jsou nerozpoznatelní, protože se snažili o aktuální zvuk. Není lehké si stát za svým. Je třeba za to bojovat. Je třeba najít rovnováhu mezi tím, co mají na vás lidé rádi, a tím, aby to bylo čerstvé. O tom je album Automaton," řekl také frontman.

K titulní skladbě nového alba již vznikl videoklip, jejž režíroval Charlie Lightening, spolupracující také se zpěvačkou Björk nebo kapelou Arcade Fire. Klip ve stylu neo-noir je inspirován vzestupem umělé inteligence a technologiemi.

Jamiroquai založili uskupení v roce 1992. Se sedmi alby dosáhli UK Top 10 (tři vyšplhala na první místo), získali cenu Grammy, celosvětově prodali přes 27 milionů alb a jsou zapsáni v Guinessově knize rekordů za nejlépe prodávané funkové album všech dob.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 27 minutami

Odbory se s ministerstvem zdravotnictví neshodly na růstu platů zdravotníků

Odbory se s ministerstvem zdravotnictví na růstu platů zdravotníků pro příští rok zatím nedohodly. Znovu se mají sejít v pondělí příští týden, řekla v pondělí předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR Dagmar Žitníková. Zástupci zdravotníků žádali růst platů o 3000 korun a u lékařů o deset procent, celkově by mělo jít asi o 8,6 miliardy korun. To už dříve odmítli zástupci soukromých lékařů i vedení nemocnic v radě poskytovatelů. Vyjádření ministerstva ČTK zjišťuje.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Tým Fakulty elektrotechnické ČVUT obsadil na „olympiádě robotů“ druhé místo ve virtuálním prostředí

Finálové kolo DARPA Subterranean Challenge pořádané agenturou amerického ministerstva obrany vyneslo českému týmu vystupujícímu pod hlavičkou CTU-CRAS-NORLAB pódiové umístění v souboji robotů ve virtuálním prostředí - v robotickém simulátoru. Mezi deseti nejlepšími robotickými týmy světa obsadil druhé místo, za což mu přísluší odměna 500 000 dolarů. Výsledky agentura DARPA vyhlásila v pátek 24. září při slavnostním ceremoniálu v Kentucky ve Spojených státech

Soutěž softwarových řešení probíhala v osmi podzemních virtuálních světech,
které reprezentují různá prostředí. V nich se s veškerou dynamikou a kinematikou pohybují trojdimenzionální modely robotů, kteří v simulovaném prostředí ve vzájemné spolupráci plní stejné úkoly záchranářů jako jejich reálné předobrazy.

„Soustředili jsme se především na hlavní soutěž s reálně existujícími roboty, proto je pro nás druhé místo ve virtuálním závodu příjemné překvapení. Výsledek totiž ukazuje možnosti technického řešení, do kterého jsme investovali zejména díky subvenci agentury DARPA. To, že naše řešení funguje takto dobře ve virtuálu, nám dává slibnou perspektivu i pro práci s reálným systémem,“ říká prof. Tomáš Svoboda, vedoucí týmu více než třiceti vědců a studentů z katedry kybernetiky a katedry počítačů Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze.

Zdroj: Domácí
Další zprávy