Hitparádu ovládli písničkáři v čele s Klusem a Radůzou

ČTK ČTK
1. 4. 2014 11:37
Tomáš Klus se ihned pro vydání alba Proměnamě dostal na první místo žebříčku nejprodávanějších desek. Předstihl Radůzu, Kryla a Nohavicu.
Tomáš Klus.
Tomáš Klus. | Foto: Filip Fojtík

Praha - V české hitparádě se prosadily tuzemské novinky, kterých se mezi dvaceti nejprodávanějšími alby umístilo pět. Na první místo se ihned po vydání vyhoupla nová deska písničkáře Tomáše Kluse s názvem Proměnamě.

Klusova předchozího alba Racek se prodalo přes 60 tisíc kusů a více než dva roky od svého uvedení na trh je stále v hitparádě, nyní na 31. místě.

Top 10 české hitparády (1. 4. 2014)

Radůza

1. Tomáš Klus - Proměnamě
2. Radůza - Gaia
3. Karel Kryl - Solidarita
4. Jaromír Nohavica - Jarek Nohavica a přátelé
5. OST - Křídla Vánoc
6. Hana a Petr Ulrychovi - Půlstoletí
7. Jasná páka - Černá deska
8. Kontrafakt - Navždy
9. Vypsaná fixa - Krásný smutný den
10. Mike Oldfield - Man On The Rocks

Oficiální žebříček 50 nejprodávanějších alb a výběrů populární hudby publikuje česká pobočka IFPI každý týden na základě hlášení vybraných prodejen.

Z dalších tuzemských novinek je na třetím místě nahrávka koncertu Karla Kryla z období jeho exilu s názvem Solidarita s Polskem, který se uskutečnil v roce 1982 v Mnichově. Devátá je nová studiová deska kapely Vypsaná fixa Krásný smutný den. V první dvacítce se ještě na 18. místě umístila nahrávka Janáček/Martinů/Kabeláč klavíristy Ivo Kahánka a na 19. místě do hitparády vstupuje Vladimír Mišík s výběrem Královský večer: Balady.

Na druhém místě je dosud vedoucí album Gaia písničkářky Radky Vranková vystupující pod uměleckým jménem Radůza. Na čtvrtém pozici je záznam koncertu Jaromíra Nohavici, který uzavíral 20. ročník festivalu Noc plná hvězd v Třinci. Na páté místo se mezi nejprodávanější nahrávky vrátil soundtrack k filmu Křídla Vánoc. Následuje kompilace Půlstoletí od Hany a Petra Ulrychových a na sedmé příčce skončilo Černé album kapely Jasná páka. Na osmém místě je rapové trio Kontrafakt s nahrávkou Navždy a uzavírá jí album britského kytaristy a skladatele Mika Oldfielda Man On The Rocks.

V první dvacítce nejprodávanějších nahrávek se ještě umístili George Michael s albem Symphonica, Kylie Minogue s novinkou Kiss Me Once, album skupiny Arakain s názvem Adrenalinum, Recitál Lucie Bílé, Chinaski a jejich kompilace 20 let v síti, Já hledám štěstí (Zlatá kolekce) jazzové zpěvačky Evy Olmerové, studiové album Jaromíra Nohavici Tak mě tu máš a kompilace Best Of Janáček.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Čeští ekologové se mohou odvolat proti rozšíření dolu Turów, čas mají do 17. března

Do Česka oficiálně dorazil z Polska překlad souhlasu k rozšíření polského dolu Turów, takže se proti němu nyní mohou čeští ekologové odvolat. V tiskové zprávě to oznámilo ministerstvo životního prostředí. Na odvolání mají ekologické organizace čas do 17. března. Samo ministerstvo už dříve vydalo k rozšíření hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice nesouhlasné stanovisko. Proti rozšíření se staví i Liberecký kraj a dotčené české obce. Česko se obává, že rozšíření může mít negativní dopad na zásobování části Liberecka pitnou vodou.

V lednu vydalo polské Regionální ředitelství pro ochranu životního prostředí ve Vratislavi rozhodnutí v procesu EIA (vyhodnocení vlivů na životní prostředí), kterým souhlasilo se záměrem na rozšíření dolu Turów i přes námitky české strany. Zároveň vydalo stanovisko o okamžité vykonavatelnosti rozhodnutí.

"Ministerstvo životního prostředí rozhodnutí polského úřadu zveřejnilo v plném znění a v českém jazyce na svých stránkách. Česká veřejnost má podle polského práva možnost se proti rozhodnutí polského úřadu odvolat výhradně prostřednictvím ekologických organizací," sdělila mluvčí ministerstva Petra Roubíčková.

před 1 hodinou

Syrský prezident Asad: Boje v Sýrii budou pokračovat až do osvobození celé země

Současná ofenziva syrské a ruské armády proti povstalcům na severu Sýrie nesignalizuje konec syrského konfliktu. Řekl to syrský prezident Bašár Asad. Boje podle něj budou pokračovat. Syrské armádě se s pomocí Ruska podařilo o víkendu získat další města v okolí někdejšího průmyslového centra země Aleppa. Tento týden má být obnovený provoz na tamním letišti, které bylo zavřené od roku 2012.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Varům bude chybět zraněný kapitán Skuhravý

Hokejisté extraligových Karlových Varů se budou muset v závěru základní části obejít bez pomoci kapitána Václava Skuhravého. Jedenačtyřicetiletý útočník utrpěl v nedělním zápase na ledě Sparty blíže nespecifikované zranění v dolní části těla a bude mimo hru dva až tři týdny. Energie o tom informovala na svém klubovém webu.

Skuhravý odehrál na Spartě dvě třetiny, ve třetí části už stál na střídačce jen v civilu a pomáhal trenérům. Západočeši v O2 areně prohráli 3:6.

Odchovanec Kladna odehrál v této sezoně za Karlovy Vary 40 zápasů, vstřelil čtyři branky a přidal 17 asistencí. Energie je šest kol před koncem základní části soutěže sedmá a bojuje o 6. místo a přímý postup do čtvrtfinále play off. Na jedenácté Vítkovice má k dobru 12 bodů, takže by ve vyřazovací části neměla chybět.

Zdroj: ČTK
Další zprávy