Helena Vondráčková "ví dávno svý". Sedmdesátiny oslaví albem šansonů

ČTK ČTK
17. 1. 2017 13:50
Zpěvačka oslaví letošní kulaté jubileum novým albem šansonů, na kterém se podíleli například Ondřej Soukup s Gabrielou Osvaldovou nebo Ondřej Gregor Brzobohatý. Deska vyjde v únoru.
Foto: Ludvík Hradilek

Zpěvačka Helena Vondráčková, která letos 24. června oslaví sedmdesátiny, vydá v únoru novinkové album s názvem Dávno vím svý. Na komorně laděné nahrávce s moderním šansonem pro náročnější publikum se podílel nový autorský tým.

První samostatné album Vondráčkové vydal Supraphon v roce 1970 pod názvem Ostrov Heleny Vondráčkové, zatím poslední studiové album s názvem Touhy nazpívala před čtyřmi lety.

"Tento projekt se liší od těch minulých nejen prací s novými lidmi, ale celým systémem natáčení než na jaký jsem byla zvyklá. Nebojím se říci, že jsem z počátku měla jisté pochybnosti, jak všechno dopadne, ale v průběhu natáčení se obavy rozplynuly. Byla to velmi příjemná spolupráce nás všech, nejen běžná rutina. Jsem šťastná, že se na albu sešlo tolik zajímavých písní, pro mne nejen pěvecky, ale i výrazově náročných. Mají velmi intimní charakter a já jsem v nich našla své životní prožitky," uvedla Vondráčková.

Hudební produkci a dvě skladby (Pianista, Holubice v pasáži) obstaral Armin Effenberger, vydatně se podílející například na loňském návratu skupiny Oceán. Za několika skladbami včetně většiny textů stojí Jan Dvořák známý především spoluprací s Petrem Mukem.

Třemi skladbami přispěl jazzový muzikant a skladatel Matej Benko, který předloni zaujal autorským albem Planety. Po jedné písni dodali tradiční Vondráčkové autoři Ondřej Gregor Brzobohatý a Václav Kopta. Finále alba Já s tebou hlavu ztrácím skladbou zajistili Ondřej Soukup s Gabrielou Osvaldovou.

Vondráčková má na svém kontě více než 80 sólových alb a téměř dvacet filmových, televizních a muzikálových rolí. Loni vydala v limitované edici v polovině září své album Vodopád z roku 2000 na vinylové desce.

 

Právě se děje

Další zprávy