Hana Zagorová slaví sedmdesátiny koncertem v Lucerně i novou deskou o lásce

ČTK ČTK
6. 9. 2016 10:21
Devítinásobná zlatá slavice Hana Zagorová oslaví úterním koncertem v pražské Lucerně své sedmdesáté narozeniny. Členku Síně slávy hudebních cen Anděl bude tradičně doprovázet skupina Boom! Band Jiřího Dvořáka. Zagorová zároveň během vystoupení pokřtí své nové album O lásce.
Hana Zagorová
Hana Zagorová | Foto: Supraphon

Hana Zagorová oslaví v úterý 70. narozeniny před publikem Velkého sálu pražské Lucerny, kde zároveň pokřtí album O lásce.

"Nikdy jsem na své narozeniny nevystupovala, ale letos jsem se rozhodla udělat výjimku. Udělalo mi velikánskou radost, že po spuštění prodeje vstupenek bylo za deset minut pryč hned dvacet řad," uvedla Zagorová.

Z nové desky na úterním koncertu Zagorová zazpívá píseň Hraj muziko, kterou pro ni napsala písničkářka Radůza. Nové skladby pak bude postupně zařazovat do svých vystoupení. Zatím poslední album Vyznání vydala v roce 2014.

Životní jubileum má krátce za sebou také manžel Zagorové, operní pěvec Štefan Margita, který oslavil 3. srpna šedesátiny. Narozeniny připomene velkým koncertem 13. listopadu v pražském Národním divadle. Na narozeninovém vystoupení manželky bude chybět, protože je pracovně v Chicagu.

Za svoji kariéru nazpívala Zagorová přibližně 800 písní, působila v několika souborech a v divadlech Apollo a Semafor. Pak pro ni Karel Vágner sestavil na přelomu let 1972/1973 doprovodný orchestr. Vystupovala s Michalem Prokopem, Petrem Rezkem, Petrem Kotvaldem a Stanislavem Hložkem, koncertovala ve východním bloku i západní Evropě.

V roce 2014 převzala diamantovou desku Supraphonu za 10 120 000 prodaných zvukových nosičů.

Hana Zagorová - Jako tenkrát (lyric video) | Video: YouTube
 

Právě se děje

před 18 minutami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 39 minutami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy