Vetchý, Vondráčková, Babica. Slavní, kteří porazili bulvár

celebrity u soudu
Helena Vondráčková vedla mnoho soudních sporů, a některé z nich vyhrála. V roce 2005 například vysoudila 250 tisíc za nepravdivý článek v deníku Blesk. Naposledy žádala odškodné i po ministerstvu spravedlnosti. Vinila ho, že dopustilo, aby bulvár poškozoval její pověst. Žádala náhradu škody v částce 14 milionů. Nejvyšší soud žalobu zamítl.
Do sporů s bulvárem se pustila dnes již zesnulá zpěvačka Iveta Bartošová. Vydavatelství Bauer Media zaplatilo jejímu synovi Arturovi Štaidlovi 300 tisíc za to, že ho označilo v časopise Pestrý svět za Otesánka a lívanečka. Zpěvačka tehdy požadovala 1,5 milionu korun.
Soudil se také herec Lukáš Vaculík, kterého pošpinil v roce 2006 časopis Pestrý svět zprávou, že je homosexuál. Soud mu v červnu 2011 přiřkl odškodné 300 tisíc korun.
Herec Marek Vašut vysoudil v roce 2011 na vydavatelství Ringier Axel Springer za články o své údajné promiskuitě a depresích jeden milion korun, což byla do té doby nejvyšší částka, o které rozhodl soud v případě sporu s bulvárem. Ringier se sice odvolal, o rok později ovšem soud částku potvrdil.
Foto: koláž Aktuálně.cz
jaz
21. 3. 2015 8:00
Podívejte se, které české a zahraniční celebrity vysoudily na bulvárních médiích odškodné za nepravdivé články.

Praha – Ve čtvrtek odešel vítězně od soudu herec Ondřej Vetchý, o kterém již zaniklý týdeník Spy napsal, že vyvedl milenku na udílení cen Český lev. Ve skutečnosti se jednalo o manželku, se kterou Vetchý žije už řadu let.

Soud neprokázal autorovi článku úmysl herce poškodit, proto z původně požadovaného půl milionu pro každého z manželů dostala žalující strana dohromady 700 tisíc korun.

Podívejte se, které české i zahraniční celebrity vysoudily na bulvárních médiích odškodné za lživé články.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy