Vetchý, Vondráčková, Babica. Slavní, kteří porazili bulvár

celebrity u soudu
Helena Vondráčková vedla mnoho soudních sporů, a některé z nich vyhrála. V roce 2005 například vysoudila 250 tisíc za nepravdivý článek v deníku Blesk. Naposledy žádala odškodné i po ministerstvu spravedlnosti. Vinila ho, že dopustilo, aby bulvár poškozoval její pověst. Žádala náhradu škody v částce 14 milionů. Nejvyšší soud žalobu zamítl.
Do sporů s bulvárem se pustila dnes již zesnulá zpěvačka Iveta Bartošová. Vydavatelství Bauer Media zaplatilo jejímu synovi Arturovi Štaidlovi 300 tisíc za to, že ho označilo v časopise Pestrý svět za Otesánka a lívanečka. Zpěvačka tehdy požadovala 1,5 milionu korun.
Soudil se také herec Lukáš Vaculík, kterého pošpinil v roce 2006 časopis Pestrý svět zprávou, že je homosexuál. Soud mu v červnu 2011 přiřkl odškodné 300 tisíc korun.
Herec Marek Vašut vysoudil v roce 2011 na vydavatelství Ringier Axel Springer za články o své údajné promiskuitě a depresích jeden milion korun, což byla do té doby nejvyšší částka, o které rozhodl soud v případě sporu s bulvárem. Ringier se sice odvolal, o rok později ovšem soud částku potvrdil.
Foto: koláž Aktuálně.cz
jaz
21. 3. 2015 8:00
Podívejte se, které české a zahraniční celebrity vysoudily na bulvárních médiích odškodné za nepravdivé články.

Praha – Ve čtvrtek odešel vítězně od soudu herec Ondřej Vetchý, o kterém již zaniklý týdeník Spy napsal, že vyvedl milenku na udílení cen Český lev. Ve skutečnosti se jednalo o manželku, se kterou Vetchý žije už řadu let.

Soud neprokázal autorovi článku úmysl herce poškodit, proto z původně požadovaného půl milionu pro každého z manželů dostala žalující strana dohromady 700 tisíc korun.

Podívejte se, které české i zahraniční celebrity vysoudily na bulvárních médiích odškodné za lživé články.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vítězem festivalu Írán:ci se stal snímek Róná, Azímova matka

Vítězným snímkem festivalu Írán:ci se stal celovečerní film Róná, Azímova matka afghánského režiséra Džamšída Mahmúdího působícího v Íránu. Cenu diváků získal Zámek snů, jehož režisérem je Rezá Mirkarimi, jedna z nejuznávanějších postav soudobé íránské kinematografie. Výsledky pořadatelé oznámili v pražském kině Světozor. Festival představující íránskou celovečerní, dokumentární i krátkou tvorbu se v úterý a ve středu přesouvá do Brna.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

D1 na Vysočině klouže, varují silničáři. V noci sněžilo, vyjely desítky sypačů

Okolo Jihlavy na 115. kilometru dálnice D1 platí varování před náledím, mezi 90. a 120. kilometrem může být vozovka kluzká. Podle dispečinku krajské správy silnic v kraji přes noc sněžilo, venku byly desítky sypačů. Na silnicích uvízlo několik kamionů, po ránu ale problémy se sjízdností silničáři nezaznamenali.

Sněžilo už v neděli v podvečer. "Venku bylo asi 90 sypačů, jelikož sněžilo i v noci, začaly znovu jezdit asi ve 2:00. Sem tam nějaký kamion v noci někde klouzal, ale teď už to jezdí," řekl dispečer.

Přes den bude na Vysočině zataženo, sněhových přeháněk ale bude podle meteorologů ubývat. Večer se může ojediněle tvořit mlha. Nejvyšší odpolední teploty budou od jednoho do tří stupňů Celsia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy