Franz Ferdinand táboří na Love Planet

ČTK
11. 3. 2006 16:00
Praha - Hvězdami mezinárodního festivalu Love Planet, který se uskuteční od 11. do 12. srpna v Táboře, budou mimo jiné skotská kapela Franz Ferdinand a finské soubory The Rasmus a HIM.
Franz Ferdinand jsou hlavním lákadlem letošní Love Planet
Franz Ferdinand jsou hlavním lákadlem letošní Love Planet | Foto: franzferdinand.co.uk

Domácí scénu zastoupí kapely Sunshine, The Ecstasy of Saint Theresa, Chinaski, Khoiba nebo The Nihilists. "Řada interpretů je stále ještě v jednání," dodává dramaturg přehlídky David Urban. Početně bude zastoupena taneční scéna, kterou budou reprezentovat například Andy C, Dave Seaman, High Contrast a The Fresh.

Love Planet se letos uskuteční podruhé; na loňské premiéře festivalu vystoupilo přes tisíc účinkujících. Hlavními hvězdami byly kapely Sisters of Mercy, Apocalyptica a Kosheen a zpěvák Nick Cave.

Podle odhadu pořadatelů loni do Tábora na festival dorazilo okolo 18 tisíc návštěvníků. Letos očekávají návštěvnost ještě vyšší, proto rozšíří stanové městečko i parkoviště pro diváky. Součástí programu budou divadelní projekty a workshopy i filmové projekce; nebude chybět ani sportovní areál nebo motokrosové exhibice.

Skupina Franz Ferdinand vznikla před pěti lety v Glasgow; předloni vydala debutové bezejmenné album. Ve stejném roce se poprvé představila českému publiku v pražském klubu Roxy. Druhou desku kapela, jež loni dvakrát bodovala ve výročních cenách Brit Awards, nazvala You Could Have It So Much Better.

Informace o festivalu a jeho programu jsou uvedeny na internetové stránce www.loveplanet.cz.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Rekonstrukce státu a Milion chvilek vyzvaly Radu ČT k odkladu volby dozorčí komise

Iniciativa Rekonstrukce státu vyzvala radní České televize, aby odložili středeční volbu nové dozorčí komise Rady ČT na 8. prosince, kdy situaci posoudí sněmovní volební výbor. Rada svůj poradní orgán odvolala zřejmě v rozporu se zákonem, uvedli v úterý zástupci iniciativy Rekonstrukce státu a spolku Milion chvilek na tiskové konferenci před budovou ČT na Kavčích horách v Praze.

Radní Hana Lipovská odvolání v minulých dnech hájila, podle ní bylo v souladu se zákonem a rada k němu přistoupila s péčí řádného hospodáře. Důvodem byly vážné výhrady k práci komise. Nespokojenost vyvrcholila při projednávání směny pozemku pod ostravským studiem, ke kterému komise včas nedodala některé podklady.

Podle předsedy spolku Milion chvilek Benjamina Rolla Česká televize po 20 letech opět čelí politickým tlakům a je potřeba se jim postavit. Rada se má ve středu zabývat volbou nové komise, přestože ta stávající zřejmě nebyla odvolána v souladu se zákonem, aktualizovaným rozpočtem ČT na letošní rok nebo aktualizovanými dlouhodobými plány ČT na další čtyři roky. Tato témata může podle Rolla použít k nátlaku na generálního ředitele ČT Petra Dvořáka.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Pensylvánie potvrdila výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto státu Tom Wolf, informují agentury.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy