Franz Ferdinand mají nové DVD

ost
3. 11. 2005 19:31
Praha, Glasgow - Skotské kapele vychází 22. listopadu DVD. Jedná se o dnes již poměrně známé seskupení mladých muzikantů Franz Ferdinand, kteří vloni v létě vyprodalo i díky svojí debutové desce pražskou Roxy.

Podobný úspěch jako u nás slaví i ve světě světě.

Jejich aktuální deska You Could Have It So Much Better vyšla u velké nadnárodní společnosti. Vzdorovití teenageři už neposlouchají snad nic jiného. Od 22. listopadu se můžou na "čtyřku z Glasgow" i dívat. Franz Ferdinand totiž do světa vypouštějí své první DVD. Fanoušci se můžou těšit na víc jak 50 živých písniček, záznam dvou koncertů, pohled do zákulisí či skladby upravené pro karaoke. Na internetu se dá koupit za 14 liber.

Od 21. listopadu si budete moct zakoupit i remix hitu Do You Want To vytvořenou Erolem Alkanem. Na druhé straně dvanáctipalcové desky bude originální verze písničky.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Útočnice napadla dvě ženy ve švýcarském nákupním centru, mohlo jít o teroristický útok

Dvě ženy zranila v úterý 28letá útočnice v obchodním domě v jihošvýcarském městě Lugano. Jednu z nich poranila nožem, druhou škrtila, informoval server 20minuten. Spolkové státní zastupitelství uvedlo, že šlo pravděpodobně o teroristický čin.

Žena se švýcarským občanstvím útočila v pátém poschodí nákupního střediska Manor v centru Lugana, které leží v kantonu Ticino nedaleko hranic s Itálií. Jednu ženu útočnice škrtila, druhou napadla nožem. Jedna z obětí utrpěla vážná zranění, která ji ale neohrožují na životě, druhá zranění lehká.

Podle listu Corriere del Ticino ukradla útočnice nůž z oddělení domácích potřeb přímo v obchodním domě na náměstí Piazza Dante. Zpacifikovat se ji podařilo dvěma zákazníkům, kteří ji zadrželi do příjezdu policie.

Spolkové státní zastupitelství na tiskové konferenci uvedlo, že šlo "pravděpodobně o čin s teroristickým motivem".

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 39 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy