Boskovický festival letos slaví 25 let. V plánu jsou koncerty, filmy i šest výstav

Kultura Kultura
6. 7. 2017 6:00
Festival pro židovskou čtvrť, který se každoročně koná v Boskovicích, slaví letos 25 let. Začíná dnes a potrvá 9. července v celém boskovickém areálu. Festivalu přijedou popřát Květy, Schodiště, Ty Syčáci, maskovaný písničkář Kittchen spolu s hudebnicí Vladivojnou, Justin Lavash nebo shoegezová kapela Manon Meurt. V plánu je šest výstav včetně přehlídky obrazů Josefa Bolfa, počítá se i projekcemi snímků z FAMU či filmové školy v Lodži. Divadelní představení se během festivalu odehrají převážně na hradě a ve farské zahradě. Festival loni navštívilo přes 4300 lidí, letos organizátoři počítají s podobným počtem.
Na festival přijede i kapely Květy.
Na festival přijede i kapely Květy. | Foto: Alena Černá
 

Právě se děje

před 17 minutami

Státní kasa už pociťuje dopady koronaviru. Schodek ke konci března stoupl na 44,7 miliardy Kč

Schodek státního rozpočtu ke konci března stoupl na 44,7 miliardy korun z únorových 27,4 miliardy korun. Loni ke konci března byl schodek 9,2 miliardy korun. Informovalo o tom ministerstvo financí.

Letošní březnový výsledek je nejhorší od roku 2010, tehdy skončil ke konci března rozpočet ve schodku 45,9 miliardy korun. Sněmovna minulý týden kvůli dopadům šíření koronaviru zvýšila letošní schodek rozpočtu ze 40 na 200 miliard korun.

Příjmy rozpočtu ke konci března meziročně stouply o 13 miliard na 377,3 miliardy korun. Daňové příjmy včetně pojistného na sociální zabezpečení stouply meziročně o 14,2 miliardy na 320,2 miliardy korun. Výdaje rozpočtu meziročně stouply o 48,5 miliardy na 422 miliard korun. Některá dosud přijatá opatření na omezení dopadů šíření koronaviru podle ministerstva financí již ovlivnila březnové příjmy rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy