Blur nabrali sílu ke comebacku v Pchjongjangu

Kultura ČTK Kultura, ČTK
20. 2. 2015 18:41
Legenda britpopové scény vydá po dvanácti letech novou desku The Magis Whip.
Damon Albarn, frontman Blur.
Damon Albarn, frontman Blur. | Foto: Reuters

Londýn - Britpopová kapela Blur chystá další velký návrat. Na konci dubna vydá nové album, první po dvanáctileté odmlce. V červnu kromě toho vystoupí také na koncertu v londýnském Hyde Parku.

Blur byli v 90. letech považováni vedle Oasis za jedny z hlavních představitelů tehdejšího britpopu. Poslední studiové album Think Tank jim vyšlo v roce 2003.

Poslechněte si nový song Blur s názvem Go Out z chystaného alba The Magic Whip.
Poslechněte si nový song Blur s názvem Go Out z chystaného alba The Magic Whip. | Video:

Čtveřice ve složení Damon Albarn, Graham Coxon, Dave Rowntree a Alex James oznámila, že její nové album The Magic Whip (Kouzelný bič) vyjde 27. dubna. Kolekce byla částečně nahrána v Hongkongu a byla inspirována politickými nepokoji v čínském městě a také výletem do Severní Koreje. Jedna z písní na novém albu se jmenuje Pyongyang (Pchjongjang).

Blur se rovněž chystají 20. června vystoupit na akci British Summer Time v Hyde Parku. Naposledy se dali znovu dohromady kvůli vystoupení na závěrečném ceremoniálu Letních olympijských her v Londýně v roce 2012.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Britský operátor EE znovu zavede roamingový poplatek za volání v Evropě

Britský mobilní operátor EE od příštího roku znovu zavede roamingový příplatek za telefonování v jiných evropských zemích. Firma vlastněná britskou telekomunikační společností BT to uvedla ve svém čtvrtečním sdělení. Dříve přitom stejně jako ostatní britští operátoři tvrdila, že se po brexitu k takovému kroku nechystá, připomněla agentura AP. Zrušení roamingu v červnu 2017 ušetřilo britským turistům a jiným cestovatelům miliony liber na poplatcích za používání chytrých telefonů v evropském zahraničí.

EE uvedla, že poplatek budou muset od ledna 2022 platit zákazníci, kteří se zaregistrují po 7. červenci. Za volání, posílání textových zpráv a využívaní dat ve 47 evropských zemích s výjimkou Irska jim firma bude denně účtovat dvě libry (necelých 60 Kč). Svůj záměr společnost odůvodnila tím, že tak chce "podpořit investice" v Británii.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Biden se dohodl se senátory, investice do infrastruktury dosáhnou 600 miliard dolarů

Americký prezident Joe Biden ve čtvrtek po mnoha týdnech jednání mezi Bílým domem a Kongresem ohlásil dosažení dohody ohledně investic do infrastruktury. Podle deníku The New York Times a agentury AP se zřejmě přiklonil k plánu od skupiny složené z demokratických i republikánských senátorů, který počítá s novými výdaji ve výši skoro 600 miliard dolarů (skoro 13 bilionů Kč).

"Máme dohodu," prohlásil prezident při netradičním vystoupení na příjezdové cestě Bílého domu v doprovodu několika senátorů, s nimiž předtím jednal. Mnoho detailů zatím není k dispozici. Na twitteru Biden uvedl, že nový infrastrukturní plán "vytvoří miliony amerických pracovních míst". Ohlášený balíček je zřejmě výrazně menší oproti plánu s investicemi a daňovými úlevami v celkovém objemu 2,3 bilionu dolarů, s nímž Biden přišel na konci března.

Zdroj: ČTK
Další zprávy