Adele odmítla zpívat na Super Bowlu. Pořadatelé se brání, že jí žádný koncert nenabídli

Kultura Kultura
15. 8. 2016 14:57
Zpěvačka Adele měla údajně odmítnout nabídku na vystoupení během poločasu finále amerického fotbalu v příštím roce. Zástupci NFL a Pepsi ale odmítají, že by osmadvacetileté umělkyni předložili oficiální nabídku. Super Bowl patří mezi nejsledovanější pořady na světě, letošní show během zápasu si v televizi pustilo přes 115 milionů Američanů.
Adele (Grammy 2016).
Adele (Grammy 2016). | Foto: Reuters

Zpěvačka Adele odmítla vystoupit během poločasové show na příštím finále amerického fotbalu, tzv. Super Bowlu. Zprávy, které se v pondělí dopoledne objevovaly v zahraničních médiích, jsou ale podle pořadatelů nepravdivé, umělkyni žádnou oficiální nabídku nikdy nepředložili.

„Ráda bych vám řekla, že nebudu zpívat na Super Bowlu. Není to totiž o muzice, ale o show a já vůbec netancuju. Byli milí, že se mě zeptali, ale odmítla jsem,“ citovala zahraniční média slova Adele, která pronesla během koncertu v Los Angeles.

Zástupci NFL společně se sponzorem poločasové show Pepsi, kterou letos například sledovalo 115 milionů Američanů, ale zprávy o oficiální nabídce Adele vyvracejí.

„NFL a Pepsi jsou velkými fanoušky Adele a je pravda, že jsme mluvili s řadou interpretů ohledně poločasové show Super Bowlu. Nikdy jsme ale nepředložili Adele ani nikomu jinému oficiální nabídku,“ stojí ve společném prohlášen Pepsi a NFL.

Jednapadesátiletý ročník finále amerického fotbalu proběhne začátkem února 2017 na stadionu v Houstonu. 

V minulosti vystoupili během přestávky Super Bowlu Beyoncé, Coldplay, Katy Perry, Madonna, The Who, Bruce Springsteen, Prince nebo U2.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Rekonstrukce státu a Milion chvilek vyzvaly Radu ČT k odkladu volby dozorčí komise

Iniciativa Rekonstrukce státu vyzvala radní České televize, aby odložili středeční volbu nové dozorčí komise Rady ČT na 8. prosince, kdy situaci posoudí sněmovní volební výbor. Rada svůj poradní orgán odvolala zřejmě v rozporu se zákonem, uvedli v úterý zástupci iniciativy Rekonstrukce státu a spolku Milion chvilek na tiskové konferenci před budovou ČT na Kavčích horách v Praze.

Radní Hana Lipovská odvolání v minulých dnech hájila, podle ní bylo v souladu se zákonem a rada k němu přistoupila s péčí řádného hospodáře. Důvodem byly vážné výhrady k práci komise. Nespokojenost vyvrcholila při projednávání směny pozemku pod ostravským studiem, ke kterému komise včas nedodala některé podklady.

Podle předsedy spolku Milion chvilek Benjamina Rolla Česká televize po 20 letech opět čelí politickým tlakům a je potřeba se jim postavit. Rada se má ve středu zabývat volbou nové komise, přestože ta stávající zřejmě nebyla odvolána v souladu se zákonem, aktualizovaným rozpočtem ČT na letošní rok nebo aktualizovanými dlouhodobými plány ČT na další čtyři roky. Tato témata může podle Rolla použít k nátlaku na generálního ředitele ČT Petra Dvořáka.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pensylvánie potvrdila výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto státu Tom Wolf, informují agentury.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy