Vincerò! Pavarottiho rodině se nelíbí užití slavné árie v Trumpově kampani

ČTK ČTK
22. 7. 2016 8:11
Rodině zesnulého operního pěvce Luciana Pavarottiho se nelíbí, že republikánský uchazeč o křeslo v Bílém domě Donald Trump během své kampaně využívá píseň Nessun Dorma, kterou proslavil italský tenor. Aby jejich hudbu neužíval, Trumpa vyzvaly už dříve mimo jiné skupiny Rolling Stones, Queen či zpěvačka Adele.
Luciano Pavarotti - Nessun Dorma | Video: YouTube

Příbuzní zesnulého zpěváka Luciana Pavarottiho protestují proti užití slavné árie Nessun Dorma v prezidentské kampani Donalda Trumpa.

"Hodnoty bratrství a solidarity", které podle svých blízkých zesnulý Pavarotti zastával během celého svého života, jsou "neslučitelné s viděním světa, které nabízí kandidát Donald Trump", uvedly v prohlášení zaslaném listu Gazzetta di Modena bardovy děti a jeho vdova Nicoletta Mantovaniová Pavarottiová.

Slavná árie Nessun Dorma z opery Turandot italského skladatele Giacoma Pucciniho, kterou Pavarotti proslavil, končí zvoláním Vincerò, tedy Zvítězím.

Proti užití svých skladeb v Trumpově kampani v minulosti protestovali už například také skupiny Rolling Stones, Queen, R.E.M., Aerosmith či kanadský zpěvák Neil Young a britská zpěvačka Adele.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy