Rokenrolový zpěvák a skladatel Charles Berry vydá po 38 letech nové album. Desku věnoval své ženě a naznačil, že album bude jeho posledním. Na písních s ním spolupracovaly jeho dvě děti.

Chuck Berry, rokenrolová legenda, vydá po 38leté pauze nové album, píše The Guardian.

Americký zpěvák, kytarista a skladatel oslavil v úterý 90. narozeniny a oznámil, že příští rok vydá novou desku nazvanou Chuck. Poslední album se jmenovalo Rock It a vyšlo v roce 1979.

Detaily o nové desce zatím nejsou známy, ale podle prohlášení zpěváka by měla obsahovat zejména nový materiál, který si Berry napsal a produkoval. Nahrávka vznikla v St. Louis v Missouri, kde se hudebník v roce 1926 narodil.

Berry album věnuje své manželce Toddy a naznačil, že to bude poslední deska: "Má drahá, stárnu! Pracoval jsem na té desce dlouho. Teď už můžu pověsit kabát na hřebík."

Na albu pracovali i Berryho potomci Charles Jr. a Ingrid, kteří hráli na kytaru a harmoniku. Syn řekl, že je pro něj čest se projektu zúčastnit a že album obsahuje široké spektrum písní.

Chuck Berry vydal celkem 18 studiových alb, 31 kompilátů a 45 singlů. V roce 1986 byl spolu s Elvisem Presleyem uveden do Rokenrolové síně slávy.

Mezi jeho nejznámější písně patří například Johnny B. Goode, Maybellene nebo Rock and Roll Music.

před 3 hodinami

PSG vyhrál ve francouzské lize posedmé za sebou

Fotbalisté Paris Saint-Germain zvítězili v 9. kole francouzské ligy 3:0 v Nantes a po úvodních dvou porážkách v sezoně si připsali sedmou výhru za sebou. Úřadující mistři mají během vítězné šňůry skóre 23:1 a vedou tabulku o tři body před Lille, jež má k dobru nedělní utkání proti Lyonu.

Favorizované PSG se na hřišti patnáctého Nantes gólově prosadilo po přestávce. Skóre otevřel hned ve 47. minutě Ánder Herrera po přihrávce Kyliana Mbappého, jenž v 64. minutě zvýšil proměněným pokutovým kopem za faul na sebe. Výsledek pečetil dvě minuty před koncem po chybě domácí obrany Pablo Sarabia.

Nantes mělo šanci zkorigovat výsledek v 69. minutě díky pokutovému kopu, který ale Kaderu Bambovi chytil Keylor Navas.