Leonard Cohen: Jsem připraven zemřít. Snad to není moc nepříjemné

mad
12. 10. 2016 16:37
Kanadský hudebník Leonard Cohen americkému časopisu The New Yorker řekl, že je připraven zemřít. Doufá, že to nebude příliš nepříjemné. Cohenovi v říjnu vychází nové album, ale kvůli špatnému zdraví turné neplánuje.
Leonard Cohen
Leonard Cohen | Foto: ČTK

Kanadský hudebník, spisovatel a básník Leonard Cohen v rozhovoru pro americký časopis prohlásil, že je připraven zemřít.

Magazín The New Yorker vydal o 82letém Cohenovi rozsáhlý profil, v němž rekapituluje umělcovu kariéru a hovoří s ním o hudbě, básních nebo smrti.

Cohen vydává 21. října nové folkové album nazvané You Want It Darker, turné však kvůli zhoršujícímu se zdraví není reálné. Cohen by však rád dodělal několik rozepsaných básní a písní.

V rozhovoru ale vyjádřil obavy, že je asi nedokončí. "Možná přijde příval energie, nevím. Ale neodvažuju se přimknout k nějaké duchovní strategii. To nedělám. Mám práci, kterou musím udělat. Postarat se o věci. Jsem připraven zemřít. Doufám, že to není moc nepříjemné. Takhle to mám," vysvětlil zpěvák.

Cohen se také svěřil, že své múze, Marianne Ihlen, která letos zemřela na rakovinu, poslal dopis dva dny před její smrtí: "No, Marianne, přišel čas, kdy jsme oba velmi staří a naše těla se rozpadají, a myslím, že tě budu brzy následovat," napsal.

Leonard Cohen vydal celkem 14 studiových alb, přes 10 sbírek básní a dva romány. Je také držitelem desítek hudebních a literárních cen. Naposledy obdržel kanadskou cenu Juno za album Popular Problems (2014).

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Trump propustil Albrightovou a další z poradního orgánu Pentagonu

Americký prezident Donald Trump pokračuje necelé dva měsíce před koncem svého mandátu v personálních změnách na ministerstvu obrany. Podle zdrojů časopisu Foreign Policy zbavil funkce několik vysoce postavených činitelů z Odboru obranné politiky (DPB), což je externí poradní orgán ministerstva. Mezi nimi byla například Madeleine Albrightová, česká rodačka, jež byla první ženou, která stála v čele americké diplomacie v letech 1997 až 2001. Zprávy o personálních změnách následně potvrdilo i ministerstvo.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi.

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi. Uvedla to dnes Česká televize. Kriminalisté také zjistili, že Berbr ovládá společnost Lugas Corporation na Seychelských ostrovech, přes niž může řídit i své podnikání v Česku. I proto soud rozhodl, že zůstane ve vazbě.

"Kapitál této společnosti (na Seychelských ostrovech) dle rejstříku dosahuje výše 100.000 dolarů a je rozdělen do akcií, jichž je obviněný držitelem," citovala Česká televize z vazebního návrhu Vrchního státního zastupitelství v Praze.

Peníze i investiční drahé kovy objevili policisté při razii v Berbrově bankovní bezpečnostní schránce. Bankovky našli také v jeho kanceláři v budově Plzeňského fotbalového svazu, v jehož čele Berbr stál. Další hotovost zabavili podle České televize v trezoru vedeném na jeho dceru.

Do vazby fotbalového funkcionáře, který je jedním z 20 obviněných v kauze údajného ovlivňování výsledků zápasů druhé a třetí fotbalové ligy, poslal v říjnu Obvodní soud pro Prahu 6. Proti rozhodnutí Berbr podal stížnost, které minulý týden odvolací pražský městský soud nevyhověl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy