Vznikne Trainspotting 3? Už to řešíme s producenty, máme i příběh, říká herec Robert Carlyle

Kultura Kultura
24. 1. 2017 11:13
Světová premiéra T2 Trainspottingu proběhla teprve před pár dny a producenti již teď uvažují o třetím díle. Ten by měl vycházet z nové knihy Irvina Welshe a bude vyprávět o Begbiem, který se odstěhoval do Kalifornie, kde se živí jako sochař.
Robert Carlyle
Robert Carlyle | Foto: Sony Pictures

Pokračování kultovního filmu Trainspotting z roku 1996 mělo začátkem týdne premiéru v Edinburghu a herec Robert Carlyle, který ve filmu ztvárnil Begbieho, v jednom z rozhovorů s novináři připustil, že možná vznikne i třetí díl. Píše o tom web deníku The Guardian.

„Mluvil jsem o tom už s producenty,“ připustil Carlyle před světovou premiérou T2 Trainspottingu. „Jsem pro do toho jít, takže možná nevidíme Begbieho naposledy,“ dodal herec.

Druhý díl Trainspottingu vychází z Welshovy knihy Porno, která vyšla v roce 2002. Loni spisovatel vydal knížku The Blade Artist, jejíž děj se točí okolo zestárlého Begbieho, který v sobě objevil sochařské sklony a žije v Kalifornii s novou rodinou. A právě to by mělo být hlavním námětem chystaného pokračování.

„Až uvidíte T2, poznáte i druhou stránku Begbieho. Uvidíte, že je schopný i jiných emocí než hněvu. Mám radost, že se ukázala tahle tvář Begbieho."

T2 Trainspotting bude mít premiéru v českých kinech již 16. února a v hlavních rolích se představí staří známí herci z prvního dílu (Ewan McGregor, Jonny Lee Miller, Robert Carlyle, Ewen Bremner).

Ostrovní recenze na snímek režiséra Dannyho Boylea jsou vesměs kladné. Kritici filmu vyčítají zejména silnou inspiraci v klasice z roku 1996. T2 má například podle filmového publicisty deníku The Guardian stále energický ráz, tentýž vzdorovitý pesimismus a nepodobá se žádnému jinému filmu.

Trainspotting 2 - trailer | Video: Sony Pictures
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 39 minutami

Koalice vedená Saúdskou Arábií tvrdí, že v Jemenu zabila nejméně 165 povstalců

Vojenská koalice vedená Saúdskou Arábií v neděli uvedla, že při náletu v Jemenu zabila nejméně 165 povstalců. Koalice a šíitští rebelové známí jako Húsíové svádí boje o město Maríb, které je poslední baštou provládních sil na severu země, uvedla agentura AFP. Povstalci své ztráty obvykle nesdělují a informaci vojenské koalice nekomentovali.

Vojenská koalice tvrdí, že její nálety za posledních 24 hodin zabily 165 povstalců a zničily deset vojenských vozů. Podobnou informaci síly vedené Saúdskou Arábií vydaly i v pátek, kdy tvrdily, že zabily nejméně 156 rebelů a zničily osm vozů. Boje v Maríbu a okolí znepřátelené strany zahájily v únoru, oblast je bohatá na ropu. V posledních dnech si boje vyžádaly v oblasti kolem tisíce mrtvých.

Válka v Jemenu, nejchudší zemi arabského světa, vypukla poté, co se Íránem podporovaní šíitští povstalci v roce 2014 zmocnili hlavního města Saná, odkud vyhnali mezinárodně uznanou vládu prezidenta Abdar Rabbúa Mansúra Hádího. Na její straně se o rok později do boje proti rebelům zapojila mezinárodní vojenská koalice pod vedením Saúdské Arábie. Konflikt bývá často označován za zástupnou válku Saúdské Arábie a Íránu. OSN situaci v Jemenu označuje za nejhorší světovou humanitární krizi.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na jihu Indie zahynulo při povodních nejméně 15 lidí

V jižní Indii o víkendu zemřelo při povodních nejméně 15 lidí. Informovala o tom stanice BBC. Ve dvou okresech indického státu Kérala úřady pohřešují desítky osob a obávají se, že počet obětí ještě výrazně stoupne. Silný déšť a sesuvy půdy odřízly od zbytku světa několik vesnic.

Pršet začalo v postižené oblasti silně už v sobotu. Déšť způsobil přívalové povodně a sesuvy půdy. Na některá místa musely vrtulníky dovézt potravinovou a jinou pomoc. Do záchranných akcí se zapojila také armáda.

Silný déšť dnes podle úřadů v postižených oblastech ustal a místní obyvatelé začali s odstraňováním škod. Ve dvou okresech státu Kérala pokračují pátrací akce, jelikož se tam stále pohřešují desítky lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy