reklama
 
 

Chystá se adaptace "nejlepší knížky po Trainspottingu". Scénář píše sám Irvine Welsh

17. 10. 2016 14:49
Skotský spisovatel Irvine Welsh napíše scénář k seriálu Crime podle svého stejnojmenného románu. Příběh se točí kolem britského vyšetřovatele, který prodělal psychické zhroucení a na dovolené náhodou narazí na organizovaný gang pedofilů.

Spisovatel Irvine Welsh zadaptuje pro televizi svůj krimi román Crime, který je považován za jeho nejlepší dílo po Trainspottingu, píše deník The Guardian.

Kniha Crime (2008) je pokračováním románu Sviňák (Filth), který vyšel v originále v roce 1998. Druhý díl vypráví o detektivovi Rayi Lennoxovi, který se oklepává z totálního nervového zhroucení, jež mu způsobily drogy, stres a vyšetřování případu dětské vraždy v Edinburghu. Během své dovolené na Floridě náhodou narazí na gang pedofilů a snaží se zachránit desetiletou holčičku.

„Je to klasický příběh o cestě z temnoty do světla a myslím, že i navzdory těžkému tématu je to povzbudivý příběh,“ řekl skotský spisovatel na Mipcomu, největším veletrhu zábavy, který se konal ve francouzském Cannes.

Hlavní roli Lennoxe v seriálu ztvární Dougray Scott, který si zahrál například v akčním snímku 96 hodin: Zúčtování (2014) nebo zombie seriálu Živí mrtví: Počátek konce (2016).

Tony Wood, producent chystaného seriálu, řekl, že natáčet se bude zejména na slunné Floridě, což bude kontrastovat s flashbacky z Edinburgu, který je „Welshovým oblíbeným špinavým a pekelným rodným městem“. O spisovateli také řekl, že je „skutečný literární pirát, jehož práce definuje naši generaci. Je skvělé talent takového kalibru přivést k televiznímu dramatu“.

Seriál by měl mít šest hodinových epizod. Autorem scénáře je kromě Welshe i Dean Cavanagh, který se spisovatelem již spolupracoval na filmu Wedding Belles (2007).  

autor: mad | 17. 10. 2016 14:49

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama