Chystá se adaptace "nejlepší knížky po Trainspottingu". Scénář píše sám Irvine Welsh

mad
17. 10. 2016 14:49
Skotský spisovatel Irvine Welsh napíše scénář k seriálu Crime podle svého stejnojmenného románu. Příběh se točí kolem britského vyšetřovatele, který prodělal psychické zhroucení a na dovolené náhodou narazí na organizovaný gang pedofilů.
Irvine Welsh
Irvine Welsh | Foto: ČTK

Spisovatel Irvine Welsh zadaptuje pro televizi svůj krimi román Crime, který je považován za jeho nejlepší dílo po Trainspottingu, píše deník The Guardian.

Kniha Crime (2008) je pokračováním románu Sviňák (Filth), který vyšel v originále v roce 1998. Druhý díl vypráví o detektivovi Rayi Lennoxovi, který se oklepává z totálního nervového zhroucení, jež mu způsobily drogy, stres a vyšetřování případu dětské vraždy v Edinburghu. Během své dovolené na Floridě náhodou narazí na gang pedofilů a snaží se zachránit desetiletou holčičku.

„Je to klasický příběh o cestě z temnoty do světla a myslím, že i navzdory těžkému tématu je to povzbudivý příběh,“ řekl skotský spisovatel na Mipcomu, největším veletrhu zábavy, který se konal ve francouzském Cannes.

Hlavní roli Lennoxe v seriálu ztvární Dougray Scott, který si zahrál například v akčním snímku 96 hodin: Zúčtování (2014) nebo zombie seriálu Živí mrtví: Počátek konce (2016).

Tony Wood, producent chystaného seriálu, řekl, že natáčet se bude zejména na slunné Floridě, což bude kontrastovat s flashbacky z Edinburgu, který je „Welshovým oblíbeným špinavým a pekelným rodným městem“. O spisovateli také řekl, že je „skutečný literární pirát, jehož práce definuje naši generaci. Je skvělé talent takového kalibru přivést k televiznímu dramatu“.

Seriál by měl mít šest hodinových epizod. Autorem scénáře je kromě Welshe i Dean Cavanagh, který se spisovatelem již spolupracoval na filmu Wedding Belles (2007).  

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Někdejší Trumpův právník Cohen znovu nastoupil do vězení

Někdejší právník amerického prezidenta Donalda Trumpa Michael Cohen znovu nastoupil do vězení poté, co jej v květnu úřady propustily do domácího vězení kvůli obavám, že by mohl přijít do styku s lidmi nakaženými koronavirem. Americké úřady podle Cohenova právníka došly k závěru, že někdejší Trumpův důvěrník porušil podmínky, na jejichž základě byl propuštěn do domácího vězení, napsal server televize CNBC.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Americké úřady se bojí, že by se Epsteinova přítelkyně mohla po svém zatčení zabít. Nosí proto i oblek z papíru

Americké federální úřady se obávají, že by dlouholetá přítelkyně zesnulého finančníka Jeffreyho Epsteina Ghislaine Maxwellová mohla po svém zatčení spáchat ve vězení sebevraždu. Sebrali jí proto veškeré látkové oblečení a povlečení a dali jí namísto toho oblek z papíru, napsala agentura AP s odkazem na nejmenovaný informovaný zdroj.

Maxwellová je nyní ve federální věznici ve městě New York. Tamní vězeňská služba přitom přijala výjimečná opatření, jejichž cílem je zajistit, aby si zadržená neublížila sama nebo ji nenapadli spoluvězni, uvedl zdroj AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy