Trailer: Vítejte v tajném světě vašeho mobilu. Animák Emoji ve filmu řeší, jaký výraz je ten správný

Kultura Kultura
1. 8. 2017 10:31
Alex je teenager a má mobil. Jeho zásadním prvkem je Textopolis, kde žijí všechna emoji, tedy nejrůznější "smajlíci". Textopolis má ve své centrále, jež funguje jako rušná továrna, pomoci Alexovi s komunikací se spolužačkou. "Emoji nám pomáhají se vyjadřovat i tehdy, pokud nemáme dostatek času, nejsme schopní vymyslet rozsáhlejší odpověď nebo se ji bojíme napsat," míní Tony Leondis, jeden ze scenáristů a režisér snímku Emoji ve filmu. Jak to v takové továrně na emoji chodí? Kdo vybírá smajlíky, kteří poputují sítí? A jak to nakonec s Alexem dopadne? Film jde do českých kin 10. srpna.
Emoji ve filmu. | Video: Falcon
 

Právě se děje

před 47 minutami

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy