Trailer: Dezertér, druhá část Hřebejkova Zahradnictví, je drama s groteskními scénami

Hana Slívová Hana Slívová
13. 7. 2017 9:34
Na konci září vejde do kin druhá část trilogie Zahradnictví dua Jan Hřebejk - Petr Jarchovský s názvem Dezertér. Hlavní roli v něm bude mít Jiří Macháček, který podruhé v životě přijde o všechno.
Jiří Macháček jako Otto v druhém dílu trilogie Zahradnictví. Jmenovat se bude Dezertér. | Video: CinemArt

Druhý díl filmové trilogie Zahradnictví, za níž stojí režisér Jan Hřebejk a scenárista Petr Jarchovský, se zaměřuje zejména na rodinu Otty Bocka v podání Jiřího Macháčka. Do kin půjde 28. září 2017. 

Děj se odehrává v poválečných letech, kdy se celá rodina snaží vrátit do zajetých kolejí. Otto po návratu z koncentračního tábora znovu otevírá svůj kadeřnický salon Valentino, kde pracuje jeho manželka a její sestry, Vilma (Aňa Geislerová) se snaží znovu sblížit se svým mužem Jindřichem (Martin Finger).

Přichází však rok 1948, Ottovu firmu vyvlastní stát a on podruhé v životě přijde o všechno. Jiřího Macháčka kadeřnickému řemeslu pro potřeby filmu učil maskér filmu Zdeněk Klika.

Režisér Jan Hřebejk říká, že druhá část je drama s humornými prvky. "Na rozdíl od válečného melodramatu prvního dílu a čisté komedie třetího jde o silné drama. Je v něm ale také hodně humoru. Dokonce bych řekl, že v tomto dílu je nejgrotesknější scéna."

První část trilogie Zahradnictví s podtitulem Rodinný přítel měla premiéru 27. 4. 2017 a do dnešního dne ji u nás vidělo přes 100 tisíc lidí. Třetí část s názvem Nápadník přijde do kin 16. 11. 2017.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Tenisté Evropy vedou v Laver Cupu po prvním dnu nad světem 3:1

Tenisté Evropy vedou po úvodním dnu Laver Cupu nad výběrem světa 3:1. Body výběru kapitána Björna Borga získali ve dvouhrách v Ženevě Dominic Thiem a Stefanos Tsitsipas, v týmu Johna McEnroea uspěl Jack Sock. Čtyřhru na závěr dnešního programu vyhrál domácí favorit Roger Federer s Alexandrem Zverevem nad Denisem Shapovalovem se Sockem 6:3, 7:5.

Rakušan Thiem v úvodním duelu třetího ročníku Laver Cupu odvrátil v duelu se Shapovalovem tři mečboly a nakonec Kanaďana porazil 6:4, 5:7 a 13:11. Američan Sock pak vyrovnal výhrou 6:1, 7:6 nad Italem Fabiem Fogninim a Evropu pak dostal znovu do vedení Tsitsipas, který v duelu debutantů přehrál dalšího Američana Taylora Fritze 6:2, 1:6, 10:7.

Úvodní ročník, který v roce 2017 hostila Praha, vyhrál tým Evropy a vloni v Chicagu trofej obhájil. V Ženevě bude vítěz znám v neděli.

Tenisový Laver Cup v Ženevě:

Evropa - Výběr světa 3:1 po prvním dnu

Thiem - Shapovalov 6:4, 5:7, 13:11, Fognini - Sock 1:6, 6:7 (3:7), Tsitsipas - Fritz 6:2, 1:6, 10:7, Federer, A. Zverev - Shapovalov, Sock 6:3, 7:5.

Další zprávy