Trailer: Superhrdina Thor je v rekonstrukci. Už nechce být unylý a dá se do křížku s Hulkem

Martin Svoboda Martin Svoboda
24. 7. 2017 11:42
Na letošním setkání komiksových fanoušků i profesionálů Comic Con v San Diegu měl premiéru trailer k filmu studia Marvel Thor: Ragnarok. Mnohem víc než prvním dvěma dílům se ale podobá "barevným" Strážcům galaxie, v nichž místo fanfár zní popové šlágry a nikdo se tu nebere moc vážně. Takovou změnu by si u Thora, jehož dvojka nevyvázla z průměru, Marvel přál, a proto angažoval novozélandského režiséra Taika Waititiho.
Superhrdina Thor bude v novince od Marvelu válčit s Hulkem. | Video: Falcon

Thor patří mezi ty méně úspěšné sólové hrdiny současného vesmíru Marvel. Ne že by diváci měli něco proti němu jako postavě či jeho představiteli Chrisi Hermsworthovi. Jen mají boha hromu raději jako součást týmu Avengers než jako protagonistu vlastního filmu.

Je to zvláštní. Vždyť i úhlavní Thorův nepřítel Loki s tváří Toma Hiddlestona patří mezi ty vůbec nejoblíbenější postavy v celé spojené sérii. Přesto se druhé Thorovo dobrodružství pravidelně umisťuje ve spodní části žebříčku nejoblíbenějších marvelovek a první díl najdeme jen o pár příček výš. 

Nechceme fanfáry, ale popové šlágry!

Co na něm tedy divákům nesedí? Snad to, že se zatím nesl v linii nastolené "vážným" shakespearovským režisérem Kennethem Branaghem, jenž komiks pojal jako velkolepé klasické fantasy ve stylu Pána prstenů.

Ukázalo se ale, že publikum mnohem víc potěšili do nízké space opery stylizovaní marvelovští Strážci galaxie, kde místo fanfár doprovázejí akci popové šlágry a nikdo se nebere příliš vážně. V podstatě opak Branaghova stylu.

Ačkoliv se producenti u jednotlivých sólovek pokouší o alespoň drobné rozdíly, tentokrát kapitulovali a trailer třetího dílu s podtitulem Ragnarok ukazuje, že novozélandský režisér Taika Waititi chystá změny právě v tónině Strážců galaxie.

Thor tu má nový, modernější účes, je víc bezprostřední a ochotněji hláškuje. Jako by se Hermsworth v traileru pokoušel napodobovat Chrise Pratta alias Star-Lorda ze Strážců galaxie. 

Roztržitý král hipsterů Jeff Goldblum je vyvalený na pohovce, vše hýří barvami a bohyně smrti Cate Blanchettová slibuje tak ďábelskou Nemesis, že se Thor bude muset opět domáhat pomoci u Lokiho.

Nová upoutávka stejně jako celá kampaň bojuje hlavně s tím, aby se zbavila pověsti unylosti, jaká Thora po zaměnitelném druhém dílu zcela obklopila. Tvůrci si nenechávají pro sebe ani to, že se Thor střetne s Hulkem, symbolem té nejvíc třeskuté akce.

Exotický režisér má být jistě příslibem, že zároveň nepůjde jen o prázdnou imitaci Strážců galaxie a Thor nalezne charisma nejen jako postava, ale především jako samostatný film. 

Jestli se tento cíl podaří naplnit, se diváci dozví 26. října, až vstoupí Ragnarok do českých kin.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Trump příkazem usiluje o snížení právní ochrany sociálních sítí

Americký prezident Donald Trump dnes nařídil přezkoumat zákon, který chrání sociální sítě před převzetím zodpovědnosti za obsah zveřejněný jejich uživateli. Exekutivní příkaz podepsal v reakci na krok společnosti Twitter, která označila několik jeho zpráv za nepřesné. Podle názorů odborníků nemá jeho pokus valnou šanci na úspěch, napsaly světové agentury.

Trump příkazem útočí na ustanovení zákona z roku 1996, které dává společnostem Facebook, Twitter, Youtube a Google de facto imunitu vůči žalobám spojeným s veřejným obsahem, neboť jim udílí status pouhé platformy. Cílem prezidentova příkazu je změnit způsob, jakým je zákon využíván. Regulačním úřadům chce umožnit, aby se mohly vyjádřit k tomu, jak jednotlivé společnosti spravují obsah na sítích.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Odložený klimatický summit bude v listopadu 2021 v Glasgowě

Příští klimatický summit se uskuteční v první polovině listopadu 2021 ve skotském městě Glasgow. Na twitteru o tom dnes informoval britský ministr Alok Sharma, který má organizaci akce na starosti. Vrcholná schůzka se měla v Glasgowě uskutečnit už letos na podzim, kvůli pandemii byla ale v dubnu odložena.

Klimatický summit (COP26) se bude konat od 1. do 12. listopadu. Naposledy se představitelé zemí světa na vrcholné klimatické schůzce setkali loni v prosinci v Madridu.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Letadlo z Karáčí před pádem třikrát narazilo do ranveje

Pilot pákistánského letadla, které se minulý týden zřítilo v Karáčí, při prvním pokusu o přistání kontrolní věži neoznámil, že mu nejde vysunout podvozek. Třikrát pak narazil do ranveje, než stroj zvedl a při druhém pokusu přistát havaroval. Podrobnosti z posledních chvil před neštěstím ve čtvrtek zveřejnila pákistánská vláda.

Airbus A-320, který letěl do Karáčí z Láhauru, se zřítil minulý pátek jen zhruba 1,5 kilometru od ranveje. Při nehodě zemřelo 97 lidí; dva pasažéři neštěstí přežili.

Pilot se poprvé pokusil přistát na letišti v pákistánském velkoměstě, neoznámil však nefunkční podvozek. Třikrát se při tomto pokusu dotkl motory ranveje. "Nebyl ve správné výšce … Kontrolní věž mu řekla, nejste ve vyžadované výšce, snižte svou výšku," uvedl pákistánský ministr pro civilní letectví, podle kterého pilot na toto odpověděl, že "to zvládne".

Pilot pak sdělil kontrolní věži několik vteřin před pádem, že ani jeden z motorů nefunguje a že má problém udržet výšku. Očekává se proto, že vyšetřovatelé zkontrolují, zda motory byly při nárazech poškozeny. Ve spodní části motoru se nachází klíčové komponenty, poznamenala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Česko odpovědělo EU na výtku k voucherům, podle ministerstva jsou v pořádku

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) v termínu odeslalo Evropské komisi odpověď na vytýkací dopis k voucherům za zájezdy zrušené kvůli koronavirové krizi. Podle odpovědi jsou poukazy v pořádku. Komise Česku vytýká uzákonění možnosti pro cestovní kanceláře, vydávat za zrušené cesty vouchery na zájezdy místo hotovosti. V odpovědi ministerstvo předložilo právní argumenty, které podle úřadu svědčí o souladu české legislativy s právem Evropské unie, sdělil mluvčí MMR Vilém Frček.

Ministerstvo podle něj v dopise mimo jiné dokládá, že česká legislativa zranitelným spotřebitelům zachovává veškerá dosavadní práva, která mají u zájezdů zaručena. "Ostatním spotřebitelům tato práva neodepírá, pouze v zájmu naplnění účelu směrnice EU i za koronavirové situace odkládá možnost jejich vymáhání za předpokladu, že by spotřebitelé nevyužili alternativní nabídku voucherů namísto okamžité kompenzace za zrušení zájezdu z důvodu vyšší moci," uvedl Frček.

Česko umožnilo cestovním kancelářím místo hotovosti za zaplacené zálohy na zrušené zájezdy s plánovaným odjezdem od 20. února do 31. srpna vydávat klientům poukazy. Podle komise mají ale lidé právo na vrácení peněz.

Nárok na vrácení hotovosti budou mít čeští klienti, kteří poukaz nevyužijí do 31. srpna příštího roku k úhradě jiné cesty. Odmítnout mohou poukaz lidé ve věku nad 65 let, zdravotně postižení, nezaměstnaní, rodiče na mateřské nebo rodičovské dovolené, samoživitelky a samoživitelé či lidé, kteří nemohou kvůli koronaviru pracovat. Peníze mohou rovnou požadovat také školy v případě školních zájezdů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy