Mimořádná zpráva

Trailer: Superhrdina Thor je v rekonstrukci. Už nechce být unylý a dá se do křížku s Hulkem

Martin Svoboda Martin Svoboda
24. 7. 2017 11:42
Na letošním setkání komiksových fanoušků i profesionálů Comic Con v San Diegu měl premiéru trailer k filmu studia Marvel Thor: Ragnarok. Mnohem víc než prvním dvěma dílům se ale podobá "barevným" Strážcům galaxie, v nichž místo fanfár zní popové šlágry a nikdo se tu nebere moc vážně. Takovou změnu by si u Thora, jehož dvojka nevyvázla z průměru, Marvel přál, a proto angažoval novozélandského režiséra Taika Waititiho.
Superhrdina Thor bude v novince od Marvelu válčit s Hulkem. | Video: Falcon

Thor patří mezi ty méně úspěšné sólové hrdiny současného vesmíru Marvel. Ne že by diváci měli něco proti němu jako postavě či jeho představiteli Chrisi Hermsworthovi. Jen mají boha hromu raději jako součást týmu Avengers než jako protagonistu vlastního filmu.

Je to zvláštní. Vždyť i úhlavní Thorův nepřítel Loki s tváří Toma Hiddlestona patří mezi ty vůbec nejoblíbenější postavy v celé spojené sérii. Přesto se druhé Thorovo dobrodružství pravidelně umisťuje ve spodní části žebříčku nejoblíbenějších marvelovek a první díl najdeme jen o pár příček výš. 

Nechceme fanfáry, ale popové šlágry!

Co na něm tedy divákům nesedí? Snad to, že se zatím nesl v linii nastolené "vážným" shakespearovským režisérem Kennethem Branaghem, jenž komiks pojal jako velkolepé klasické fantasy ve stylu Pána prstenů.

Ukázalo se ale, že publikum mnohem víc potěšili do nízké space opery stylizovaní marvelovští Strážci galaxie, kde místo fanfár doprovázejí akci popové šlágry a nikdo se nebere příliš vážně. V podstatě opak Branaghova stylu.

Ačkoliv se producenti u jednotlivých sólovek pokouší o alespoň drobné rozdíly, tentokrát kapitulovali a trailer třetího dílu s podtitulem Ragnarok ukazuje, že novozélandský režisér Taika Waititi chystá změny právě v tónině Strážců galaxie.

Thor tu má nový, modernější účes, je víc bezprostřední a ochotněji hláškuje. Jako by se Hermsworth v traileru pokoušel napodobovat Chrise Pratta alias Star-Lorda ze Strážců galaxie. 

Roztržitý král hipsterů Jeff Goldblum je vyvalený na pohovce, vše hýří barvami a bohyně smrti Cate Blanchettová slibuje tak ďábelskou Nemesis, že se Thor bude muset opět domáhat pomoci u Lokiho.

Nová upoutávka stejně jako celá kampaň bojuje hlavně s tím, aby se zbavila pověsti unylosti, jaká Thora po zaměnitelném druhém dílu zcela obklopila. Tvůrci si nenechávají pro sebe ani to, že se Thor střetne s Hulkem, symbolem té nejvíc třeskuté akce.

Exotický režisér má být jistě příslibem, že zároveň nepůjde jen o prázdnou imitaci Strážců galaxie a Thor nalezne charisma nejen jako postava, ale především jako samostatný film. 

Jestli se tento cíl podaří naplnit, se diváci dozví 26. října, až vstoupí Ragnarok do českých kin.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 minutami

Volkswagen má rekordní pololetní zisk, chce vyrábět více elektromobilů než Tesla

Německý automobilový koncern Volkswagen vykázal v pololetí rekordní provozní zisk 11,4 miliardy eur (291 miliard korun). Ve stejném období roku 2019, tedy před pandemií, byl provozní zisk deset miliard eur, což byl do té doby rekord. Firma zároveň zvýšila celoroční prognózu. Výhled provozní návratnosti tržeb za celý letošní rok zvedla o 0,5 procentního bodu na šest až 7,5 procenta. Firma, jejíž součástí je i česká automobilka Škoda Auto, to uvedla ve svém čtvrtečním sdělení. 

Největší podíl na výsledku měly prémiové firemní značky a divize finančních služeb, které vykázaly růst ve dvojmístných číslech. "Udržujeme vysoké tempo, a to jak z hlediska provozního, tak strategického," uvedl šéf společnosti Herbert Diess. Dodal, že pokrok zaznamenala také divize elektromobilů. Diess by chtěl, aby Volkswagen v polovině desetiletí předstihl na pozici největšího výrobce elektromobilů na světě americkou společnost Tesla.

Automobilku Volkswagen, podobně jako i další výrobce aut, na jaře zasáhl nedostatek polovodičů. Firma upozornila, že by se to mohlo projevit v nižších dodávkách. Loni Volkswagen dodal 9,3 milionu vozů a uvádí, že letos by jich mělo být o něco více. Dříve společnost předpokládala, že dodávky budou výrazně vyšší.

Zdroj: ČTK
před 8 minutami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před tsunami

Americké úřady ve čtvrtek vydaly varování před vlnou tsunami poté, co poloostrov Aljašku postihlo silné zemětřesení - podle americké geologické služby (USGS) dosáhlo síly až 8,2 stupně. Podle agentury AP mohlo samotné zemětřesení způsobit menší až středně těžké škody v oblasti epicentra. Zatím však nejsou hlášeny žádné oběti ani škody, poznamenala agentura Reuters.

Zemětřesení udeřilo zhruba 91 kilometrů jihovýchodně od oblasti Perryville, zhruba 800 kilometrů od největšího města na poloostrově Anchorage.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 9 minutami

Pojišťovny vybraly letos na pojistném 74,8 miliard korun, o 4,4 procent více než před rokem

Český pojistný trh v letošním prvním pololetí zrychlil růst. Pojišťovny vybraly na pojistném 74,76 miliardy korun, což je meziročně o 4,4 procenta více. Informovala o tom Česká asociace pojišťoven, která sdružuje pojišťovny s 98procentním podílem na trhu. V roce 2020 trh vzrostl o 3,7 procenta na 141,2 miliardy korun.

"Ve srovnání s 3,8procentním růstem zaznamenaným za stejné období minulého roku se jedná o vystupňování tempa růstu trhu. Tento výsledek ovlivňuje vývoj v jak v životním, tak neživotním pojištění," uvedl analytik asociace Jaroslav Urban.

Počet nově uzavíraných smluv životního pojištění meziročně významně narůstá zejména z důvodu nízké srovnávací základny roku 2020, kdy sjednávání smluv bylo výrazně omezeno i v souvislosti s obdobím pandemie covid-19. Meziročně se počet nově uzavřených smluv životního pojištění zvýšil o 7,8 procenta. Celkem se během prvního pololetí 2021 uzavřelo 226 000 smluv. Z toho připadá téměř 219 000 na běžně placené smlouvy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy