Vzniká film Top Gun 2! Tom Cruise bude bojovat s drony

Kultura Kultura
29. 6. 2015 12:56
Americký herec Tom Cruise se znovu objeví v roli pilota Mavericka, díky které se stal jednou z nejobsazovanějších tváří Hollywoodu. Na pokračování filmového trháku z 80. let už tvůrci pracují.
Top Gun
Top Gun | Foto: Paramount

Berlín - Dlouho očekávaný druhý díl akčního snímku Top Gun o elitních vojenských pilotech z roku 1986 dostal podle všeho zelenou. Výkonný ředitel produkční společnosti Skydance potvrdil, že už se pracuje na scénáři a Mavericka si opět zahraje Tom Cruise, píše britský deník Daily Mail.

Film bude podle jeho slov hlavně o tom, jak se změnilo prostředí námořních pilotů za uplynulých třicet let a zda jsou v éře dronů ještě piloti vůbec potřeba. "Je to hlavně o světě, ve kterém žijeme dnes - existují drony a pátá generace bojových letounů. Je to o zkoumání konce jedné éry, kdy se bojů účastnili přímo piloti."

Scenárista Justin Marks, který se podílel mimo jiné na filmech Street Fighter nebo připravované Knize džunglí, se na scénáři dohodl se společností Paramount loni v srpnu.

Snímek Top Gun se v 80. letech stal hitem a vydělal celosvětově přes 350 milionů dolarů, což bylo nejvíce za rok 1986, kdy byl film uveden.

Dvaapadesátiletý Tom Cruise se kromě Top Gunu objeví i v dalším díle neméně slavné série Mission: Impossible s podtitulem Národ grázlu, který má českou premiéru 30. července letošního roku.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Wizz Air spustí od července novou linku z Prahy do albánské Tirany

Létat bude na trase dvakrát týdně.  Po ohlášení linky Českých aerolinií (ČSA) do Londýna jde o druhou zcela novou linku po koronavirové krizi na pražském letišti. Vedle toho dopravci obnovují provoz zavedených linek.

Letadla Wizz Air mezi Prahou a Tiranou budou létat vždy v pondělí a v pátek. Wizz Air bude na lince používat letadlo Airbus A320 Family v konfiguraci až pro 189 cestujících. Na trase v minulých letech létaly také Smartwings.

Provoz na pražském letišti tak bude dál ožívat po koronavirové krizi, která téměř utlumila letecký provoz. V dubnu dubnu letiště zaznamenalo bezprecedentní pokles provozu o 99,6 procenta, když odbavilo 5031 cestujících. Na konci měsíce fungovaly pouze dvě pravidelné linky, a to do Minsku a Sofie.

Další zprávy