Lepší než Superman. Tom Cruise letí v nové misi k oblakům

Magazín Magazín
23. 3. 2015 7:47
Letní filmový trhák Mission: Impossible 5 s podtitulem Rogue Nation láká na červencovou premiéru prvním trailerem.
Mission: Impossible Rogue Nation | Video: YouTube

Video – Páté pokračování akčního dobrodružství agenta Ethana Hunta režíroval Christopher McQuarrie, se kterým Tom Cruise spolupracoval na kritikou i diváky nadšeně přijatém akčním sci-fi Na hraně zítřka. Po Cruisově boku se ve filmu ještě objeví Jeremy Renner, Simon Pegg nebo Alec Baldwin.

McQuarrie se na nové Mission: Impossible podílel i na scénáři, jehož děj trailer neodkrývá, ale v akčních sekvencích se agent Hunt opět pořádně zapotí. Film se do českých kin dostane 30. července.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Evropská komise chce investovat do obnovy unijních ekonomik 750 miliard eur

Evropská komise chce do obnovy unijních ekonomik zasažených koronavirovou krizí dát 750 miliard eur (20 bilionů Kč), jež si chce vypůjčit. Půl bilionu eur budou přímé platby, 250 miliard bude ve formě úvěrů.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Strážníci získají nárok na odchodné, rozhodla Sněmovna

O nároku na odchodné strážníků ve středu rozhodla Sněmovna, která zároveň odmítla senátní úpravy podmínek odchodného i zmírnění požadavků na vzdělání strážníků. Poslaneckou předlohu, která také zpřesňuje část oprávnění a postupů strážníků, nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Zpřísní navíc podmínky bezúhonnosti strážníků a přidá podporu a propagaci extremistických hnutí k důvodům, které vedou ke ztrátě spolehlivosti.

Na odchodné z obecních rozpočtů budou mít nárok strážníci ve věku nad 50 let, kteří vykonávali tuto práci nejméně 15 let a splnili by i další zákonné podmínky. Základní odchodné bude činit jeden měsíční plat. V závislosti na počtu odpracovaných let nad 15letou hranici by strážníci mohli získat až šestinásobek svého měsíčního platu. Podobně je odchodné upraveno u zdravotnických záchranářů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy