Cruise o natáčení akčního filmu: Málem jsem se po... strachy

mad
2. 5. 2015 10:03
Herec Tom Cruise při natáčení kaskadérských scén pro pokračování filmu Mission: Impossible zažil nebezpečné chvíle.
Tom Cruise zažil při natáčení Mission: Impossible strach | Video: YouTube

Praha – V Las Vegas proběhl třídenní CinemaCon, který je setkáním majitelů kin. Na akci se v rámci prezentace studia Paramount nečekaně objevil známý herec Tom Cruise a pohovořil o natáčení nového akčního filmu.

Cruise hraje v pátém pokračování série Mission: Impossible, jejíž podtitul zní Národ grázlů. Na plátna se tak vrátí postava agenta Ethana Hunta, který se postupně objevoval v kinech v letech 1996, 2000, 2006 a naposledy v Mission: Impossible – Ghost Protocol (2011).

Herec je znám tím, že se při kaskadérských kouscích nenechá zastupovat a pro větší autentičnost je provádí sám. Ke scéně z traileru, kdy visí na Airbusu A400, otevřeně přiznal: "Skoro jsem se strachy pos..." Scéna se natáčela loni v říjnu na britské letecké základně a jeden paparazzo vyfotil herce, jak "visí" na straně obrovského letadla, které právě vzlétalo.

Hollywoodská hvězda popsala, že scéně předcházela pečlivá příprava, kdy se znemožnil přílet ptákům a odklízely předměty, které by jej mohly zasáhnout. Scéna se opakovala celkem osmkrát a hned při prvním pokusu mu prudký vítr zvedl nohy směrem od letadla.

Cruise také popsal, co se stalo ve vzduchu později: "Zasáhl mě menší předmět. Myslel jsem si, že mi to zlomilo žebro." Náročné natáčení se však podle jeho slov vyplatilo: "Chci diváky zarazit do sedaček. A když je kaskadérský kousek skutečný, tak je to pro ně rozdílný pocit."

Pátý díl Mission: Impossible, který režíruje Christopher McQuarrie, bude vyprávět o nebezpečném Syndikátu, který chce zničit organizaci IMF, pro kterou Ethan pracuje. V dalších rolích se objeví Jeremy Renner, Alec Baldwin nebo Simon Pegg.

Film dorazí do českých kin 30. července.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy