Akční lahůdka roku? Cruise řádí v nové Mission: Impossible

mad
5. 6. 2015 14:54
Podívejte se na další ukázku z akčního filmu Mission: Impossible - Národ grázlů, který dorazí do kin 30. července. V hlavní roli pátého pokračování se vrací Tom Cruise.
Video:

Praha – Do kin se blíží další film z akční série Mission: Impossible, která začala v roce 1996. Pátý díl nese podtitul Národ grázlů a hlavní role se opět ujal Tom Cruise coby agent Ethan Hunt.

Tvůrci teď zveřejnili nový trailer. Začíná rychlými prostřihy na nebezpečnou misi, kdy se agent v omezeném čase musí potopit pod vodu v hlídaném objektu, ale než úkol dokončí, začne mu docházet kyslík.

Video také ukazuje hlavního záporáka Aleca Baldwina, jehož postava chce zničit organizaci, pro kterou Ethan pracuje. Nechybí přestřelky, honičky na motorkách a také krásná a nebezpečná žena Ilsa, kterou hraje Rebecca Ferguson (Hercules).

Pátý díl režíruje Christopher McQuarrie, který naposledy napsal scénář ke kritiky i diváky oceňované sci-fi Na hraně zítřka (2014). V dalších rolích se objeví Jeremy Renner nebo Simon Pegg, kteří hráli už v předchozím díle s podtitulem Ghost Protocol (2011).

Film dorazí do českých kin 30. července.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Příspěvek 500 korun budou od státu dostávat i společníci malých s.r.o.

Společníci malých společností s ručením omezeným s nejvýše dvěma společníky, které poškodila epidemie koronaviru, budou moci požádat o státní příspěvek 500 Kč denně. Ve středu to stvrdila Sněmovna. Po rozsáhlé debatě plné sporů ale odmítla návrh Senátu, aby se příspěvek vyplácel přímo ze státního rozpočtu, a nikoli jen z vybraných daní z příjmů zaměstnanců. Tento senátní návrh měl zabránit tomu, aby obce a kraje přicházely o peníze z takzvaných sdílených daní, z nichž se příspěvek vyplácí.

Podle senátorů a dalších odpůrců může připravit současný způsob výplaty příspěvku obce o 11 miliard a kraje o čtyři miliardy korun. Zákon stanoví, že takzvaný kompenzační bonus, tedy zmíněný příspěvek živnostníkům a dalším OSVČ postiženým dopady epidemie, je vratkou daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti, tedy zaměstnanců. Jde ale o sdílenou daň, o niž se státní rozpočet dělí s kraji a obcemi. Pokud z ní část jde na výplatu příspěvku, připadne pak méně na rozdělení mezi obce a kraje.

Proto senátoři chtěli, aby peníze byly rovnou ze státního rozpočtu. Předlohu ve znění schváleném Sněmovnou nyní dostane k podpisu prezident.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Koronavirus urychlil odchod amerických vojáků z Afghánistánu

Pandemie nemoci covid-19 uspíšila stahování amerických vojáků z Afghánistánu. Na základě dohody s afghánským radikálním hnutím Tálibán se Spojené státy zavázaly snížit do poloviny července počet svých vojáků v této asijské zemi na 8600, tohoto stavu ale USA již takřka dosáhly a splní ho počátkem června. Ve středu to s odvoláním na představitele NATO a USA napsala agentura Reuters.

"Z důvodů covidu-19 postupujeme s plánovaným stahování rychleji, než se předpokládalo," citovala Reuters jednoho z nejmenovaných činitelů. Další pak dodal, že USA upřednostňují odchod personálu, který není považován za nezbytný, a také těch vojenských příslušníků, kteří jsou vnímáni jako virem ohrožená skupina.

Zdroj: ČTK
Další zprávy