Johnny Depp se v Transcendence stane mozkem počítače

Kultura Kultura
1. 3. 2013 10:25
Transcendence režíruje Nolanův dvorní kameraman
Johnny Depp na loňských Zlatých glóbech
Johnny Depp na loňských Zlatých glóbech | Foto: Reuters

Praha - Johnny Depp, hvězda dobrodružné ságy Piráti z Karibiku, ztvární hlavní postavu ve sci-fi filmu Transcendence. Snímek bude režijním debutem Wallyho Pfistera, který nasnímal batmanovskou trilogii Christophera Nolana - Batman začíná (2005), Temný rytíř (20008), Temný rytíř povstal (2012).

Snímek vypráví o manželském páru, který vyvine programátorský kód pro první počítač, jenž si bude vědom sám sebe. Když se skupina protitechnologických teroristů muže pokusí zabít, manželka nahraje jeho mozek do prototypu nového počítače. Muž začne skrz něj reagovat a prozkoumávat tento zlomový posun.

Hlavní ženskou roli si zahraje Rooney Mara (Muži, kteří nenávidí ženy), Emily Blunt (Looper) nebo Rebecca Hall (Město). Natáčení by mělo začít v květnu.

Deppa jsme naposledy mohli vidět ve fantasy komedii Temné stíny (2012) režiséra Tima Burtona nebo v malé roli v akční krimi 21 Jump street, která se točila podle stejnojmenného seriálu z roku 1987, v němž měl herec hlavní roli.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy