První záběry z filmu o Cobainovi: Intimní videa i fotografie

Magazín ČTK Magazín, ČTK
13. 3. 2015 16:02
Dokument o Kurtu Cobainovi láká na nové záběry ze zpěvákova osobního života i rozhovory se členy rodiny.
Trailer z filmu Montage of Heck | Video: YouTube

Praha - HBO zveřejnila trailer k dokumentu Montage of Heck o legendárním frontmanovi kapely Nirvany Kurtu Cobainovi. Video odhaluje dosud nezveřejněné intimní záběry a fotografie z umělcova života. Film má oficiální premiéru 4. května.

Dokument doplňují působivé animace, zahraniční média poukazují zejména na intimní záběry z rockerova soukromí, které prokládají rozhovory se členy jeho rodiny, s basákem Kristem Novoselicem či novinářem Davidem Frickem z magazínu Rolling Stone.

Vyjde i doprovodná kniha

Režisér Brett Morgan získal přístup k zpěvákovým deníkům a rodinným archivům, které zveřejní i v doprovodné knize. Čtenářům a hudebním fanouškům publikace nabídne dříve nepublikované fotografie, deníkové zápisky a kresby.

"Nikdo nechtěl nic vystřihnout, nikdo nevolal po změně, což je nevídané, když jde o takovou ikonu," řekl Morgen na filmovém festivalu Berlinale.

V jedné ze scén se muzikanta ptá novinář z časopisu Rolling Stone, co myslel názvem své skladby z roku 1994 I Hate Myself and Want to Die (Nenávidím se a chci umřít). Odpovědí mu byl jen smích. V dubnu 1994 spáchal Cobain, těžce závislý na heroinu, sebevraždu.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy