Hendrix, Cobain, King. Kytaristé, kteří psali dějiny rocku

Kurt Cobain
Slavná Lucille B.B.Kinga má za sebou pohnutou historii. Nástroj značky Gibson zachránil totiž z hořícího klubu a pojmenoval ho po dívce, o kterou se tam poprali dva muži a způsobili tak požár, ve kterém nakonec uhořeli. Od té doby všechny své kytary pojmenovával Lucille.
B.B. King (Blues Boys Tune) v Montreux v roce 1993
Britský kytarista Eric Clapton přezdívaný také jako Slowhand je jedním, který proslavil nástroje značka Fender. Jeho nejzamilovanější Fender Stratocaster z 50. let je ve skutečnosti poskládána ze tří typů a kvůli černé barvě jí začal říkat Blackie. V 80. letech se s ní musel rozloučit, byla vydražena za rekordních 950 tisíc dolarů.
Balada Tears in Heaven vznikla na popud velmi tragických událostí. Eric Clapton ji složil poté, co se mu zabil syn.
Foto: Profimedia.cz
pej
15. 1. 2015 14:09
Jaké kytary používali slavní muzikanti? Podívejte se na ikonické nástroje známých hudebníků.

Fotogalerie – Stejně jako se stala legendární jejich hudba, tak proslavili i svoje nástroje. Na jakou kytaru hrál Kurt Cobain a které dal tón Jimi Hendrix? Kdo dával přednost hranaté a kdo si ji pojmenoval Lucille?

Připomeňte si na deset muzikantů, jejichž kytary psaly dějiny rokenrolu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Třináctku zadržených kvůli loňské smrti 39 Vietnamců, jejichž těla se našla v kontejneru u Londýna, obvinili

Třináct osob, které byly ve Francii zadrženy v souvislosti s loňskou smrtí 39 vietnamských migrantů, jejichž těla byla nalezena v Británii, bylo obviněno z organizovaného pašování lidí, napomáhání při vstupu na území a ze zločinného spolčení. Šest z nich bylo obviněno z neúmyslného zabití. Dvanáct ze zadržených je ve vazbě, poslední se nachází pod soudním dohledem. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na soudní zdroj. Těla migrantů se našla loni v říjnu v chladírenském kontejneru nedaleko Londýna.

Obvinění jsou převážně Vietnamci a Francouzi. Zadrženi byli v úterý na různých místech v okolí Paříže. Ve stejnou dobu zatkla policie v Belgii v souvislosti se smrtí vietnamských migrantů dalších 13 lidí. Mezinárodní operaci koordinovala agentura EU pro justiční spolupráci Eurojust a policejní agentura Europol.

Loni 23. října byla v chladírenském kontejneru v průmyslové zóně na východ od Londýna objevena těla 31 mužů a osmi žen, dvěma z obětí bylo pouhých 15 let.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policie pokračuje na Mělnicku v pátrání po čtyřměsíčním chlapci

Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce i s kočárkem v zámeckém parku v Hoříně na Mělnicku. Policie nemá nové poznatky, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová. Chlapec má světlé vlasy a modré oči. Na sobě měl modré tričko s krátkým rukávem a teplé zelené dupačky na ramínka. Byl v šedém kočárku s černou spodní částí a hnědou rukojetí. Na místo dnes dorazí poříční oddíl policie, který bude prohledávat okolní řeky. V blízkosti parku je soutok Labe a Vltavy. Policie chce na místě využít i dron.

"Do současné chvíle nemáme žádné nové poznatky a i dnes budeme pokračovat v pátrací akci po pohřešovaném miminku," řekla Hašlová. V pátek se do pátrací akce zapojily desítky policistů, hasiči, ale i vrtulník s termovizí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy