Hollywood očekává největší premiéru ve své historii. Star Wars trumfnou i slavné Oscary

ČTK ČTK
14. 12. 2015 16:22
Hollywood čeká možná největší premiéra všech dob. Dlouho před prvním promítáním Hvězdných válek se připravují fanoušci, ale i celé okolí divadla v Los Angeles, kde se má událost konat. Diváci čekající na lístky v dlouhých frontách, přilehlé ulice se uzavírají. Chystají se přísná bezpečnostní opatření, která zajistí, aby se před uvedením do kin nikdo nedozvěděl, o čem očekávaný film vlastně je.
Star Wars: Síla se probouzí
Star Wars: Síla se probouzí | Foto: LucasArts

Los Angeles - Hollywood se připravuje na dnešní dlouho očekávanou světovou premiéru sedmého dílu ságy Hvězdné války. Snímek Star Wars: Síla se probouzí představí večer filmaři VIP publiku patrně ve třech různých kinech.

Projekce se vzhledem k utajovanému ději budou konat za přísných bezpečnostních opatření. Agentura AP soudí, že dnešní uvedení nových Hvězdných válek by mohlo být dokonce největší premiérou, jakou kdy Hollywood zažil.

Na slavné ulici Hollywood Boulevard kvůli premiéře vyrostl mamutí bílý stan a pro dopravu je už od minulého týdne uzavřeno několik přilehlých bloků. "Je to rozhodně větší (událost) než Oscaři," řekl magazínu The Hollywood Reporter jeden z produkčních.

Fanoušci už od předminulého víkendu tábořili před kinem TCL Chinese Theatre, kde se v roce 1977 promítal první díl Hvězdných válek. Obyčejní smrtelníci přitom musejí vydržet až do konce týdne, kdy se film dostane do kin.

"Chtěla jsem vidět to impozantní místo, kde budou stejní nadšenci do Hvězdných válek jako já," vysvětlila AP jedna z čekajících fanynek, proč si nekoupila lístek po internetu a nešla do kina v místě svého bydliště v kalifornském okrese Orange County. Pokud kempující příznivci Hvězdných válek stráví ve frontě více než 24 hodin, mají nárok na koupi dvou lístků, dalších 24 hodin jim dává právo na zakoupení další vstupenky, uvedl server BBC.

Na nový díl Hvězdných válek čekali fanoušci světa Jediů, droidů a světelných mečů více než deset let. Režisér J.J. Abrams se dal slyšet, že diváci se dočkají výborných hereckých výkonů, skvělých triků i hudby. Podrobnosti týkající se zápletky ale filmaři úzkostlivě střeží. Novináři byli požádáni, aby se ve svých recenzích vyvarovali vyzrazení děje.

Podívejte se na druhou ukázku z nových Hvězdných válek | Video:
 

Právě se děje

před 11 minutami

Benátky pokutují neuctivé turisty, Češi se ve městě proháněli na kole

Italské Benátky se potýkají s neotesanými turisty, kteří porušují takzvané "urbánní dekorum", tedy pravidla slušného chování v historickém městě. 

Francouzský turista si vysloužil pokutu ve výši 150 eur (zhruba 3835 korun) za to, že na hlavním benátském kanále provozoval takzvaný paddleboarding, tedy jízdu na prkně vestoje s pádlem. Uvedla to dnes místní policie, která se zaměřuje i na dodržování pravidel slušného chování ve městě na laguně a provedla zátah proti "neuctivým" návštěvníkům. Ti se do starobylých Benátek opět vrací ve větším množství po posledním proticovidovém lockdownu.

Policie zmínila i další příklady pokleslého chování turistů, včetně případu dvou Čechů, kteří dostali pokutu ve výši 100 eur každý. Jeden z nich se projížděl po náměstíčku Campiello Selvatico na kole, druhý se proháněl před historickým palácem Palazzo Cavalli na elektrickém skútru.

Dvě Němky podle policie musely zaplatit pokutu v úhrnné výši 250 eur za to, že se slunily v bikinách u kostela San Stae, což policie označila za další příklad "degradace" města. Tři turisté z Bangladéše pak dostali každý pokutu 50 eur za to, že po historickém mostě Ponte della Costituzione hrkali s cestovními kufry na kolečkách.

Další zprávy