Fanoušek s rakovinou viděl Hvězdné války v předstihu, pomohla internetová kampaň i herci

ČTK ČTK
7. 11. 2015 10:13
Americkému fanouškovi legendární ságy Hvězdné války se splnil sen. Dvaatřicetiletý Daniel Fleetwood, který trpí rakovinou v konečném stádiu a nezbývá mu už příliš času, totiž dostal možnost zhlédnout v předstihu nový film Star Wars: Síla se probouzí, který má světovou premiéru 14. prosince v Los Angeles. "Všichni zúčastnění byli velmi šťastní, že se na něčem takovém mohli podílet," uvedl mluvčí studií Disney. Daniel mohl film vidět zejména díky internetové kampani, kterou podpořili i herci z Hvězdných válek jako Mark Hamill, který ztvárnil Lukea Skywalkera, Peter Mayhew (představitel Žvejkala, chlupatého přítele Hana Sola) a John Boyega, který se objevuje v nejnovějším dílu série.
Daniel Fleetwood.
Daniel Fleetwood. | Foto: Ashley Fleetwood
 

Právě se děje

před 13 minutami

Státní kasa už pociťuje dopady koronaviru. Schodek ke konci března stoupl na 44,7 miliardy Kč

Schodek státního rozpočtu ke konci března stoupl na 44,7 miliardy korun z únorových 27,4 miliardy korun. Loni ke konci března byl schodek 9,2 miliardy korun. Informovalo o tom ministerstvo financí.

Letošní březnový výsledek je nejhorší od roku 2010, tehdy skončil ke konci března rozpočet ve schodku 45,9 miliardy korun. Sněmovna minulý týden kvůli dopadům šíření koronaviru zvýšila letošní schodek rozpočtu ze 40 na 200 miliard korun.

Příjmy rozpočtu ke konci března meziročně stouply o 13 miliard na 377,3 miliardy korun. Daňové příjmy včetně pojistného na sociální zabezpečení stouply meziročně o 14,2 miliardy na 320,2 miliardy korun. Výdaje rozpočtu meziročně stouply o 48,5 miliardy na 422 miliard korun. Některá dosud přijatá opatření na omezení dopadů šíření koronaviru podle ministerstva financí již ovlivnila březnové příjmy rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy