Fanoušek s rakovinou viděl Hvězdné války v předstihu, pomohla internetová kampaň i herci

ČTK ČTK
7. 11. 2015 10:13
Americkému fanouškovi legendární ságy Hvězdné války se splnil sen. Dvaatřicetiletý Daniel Fleetwood, který trpí rakovinou v konečném stádiu a nezbývá mu už příliš času, totiž dostal možnost zhlédnout v předstihu nový film Star Wars: Síla se probouzí, který má světovou premiéru 14. prosince v Los Angeles. "Všichni zúčastnění byli velmi šťastní, že se na něčem takovém mohli podílet," uvedl mluvčí studií Disney. Daniel mohl film vidět zejména díky internetové kampani, kterou podpořili i herci z Hvězdných válek jako Mark Hamill, který ztvárnil Lukea Skywalkera, Peter Mayhew (představitel Žvejkala, chlupatého přítele Hana Sola) a John Boyega, který se objevuje v nejnovějším dílu série.
Daniel Fleetwood.
Daniel Fleetwood. | Foto: Ashley Fleetwood
 

Právě se děje

před 12 minutami

Policisté provedli prohlídky v budovách vnitra a ředitelství hasičů

Policisté provedli prohlídky v budovách vnitra a ředitelství hasičů, uvedl iRozhlas.cz. Zásah podle serveru souvisí s kauzou nemocničních zakázek.

před 34 minutami

Vstupenky na Kosovo nakonec budou k dostání i na internetu

Vstupenky na zápas českých fotbalistů s Kosovem v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy nakonec budou k dispozici i přes internet. Fotbalová asociace ČR původně online prodej v rámci bezpečnostních opatření zrušila, dnes však umožnila rezervaci přes web.

Fanoušci si rezervované lístky poté buď vyzvednou těsně před zápasem v Plzni, nebo je dostanou poštou. Stejně jako při prodeji na pokladnách stadionu ve Štruncových sadech, kde se utkání 14. listopadu uskuteční a výhra reprezentaci zajistí místo na Euru, bude při rezervaci na webu www.vstupenkyfotbal.cz možné na jeden občanský průkaz pořídit pouze čtyři vstupenky.

před 42 minutami

Útok Afghánce na severu Rakouska má druhou oběť, zemřel zaměstnanec ubytovny

Pondělní útok nožem v severorakouské obci Wullowitz u jihočeských hranic si vyžádal druhou oběť, těžkým zraněním podlehl pracovník místní ubytovny pro žadatele o azyl. V pátek to podle agentury APA oznámila policie. Za incidentem podle vyšetřovatelů stojí neúspěšný afghánský žadatel o azyl, který nejprve pobodal svého opatrovatele a poté při útěku zabil místního zemědělce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy