Fanoušek s rakovinou viděl Hvězdné války v předstihu, pomohla internetová kampaň i herci

ČTK ČTK
7. 11. 2015 10:13
Americkému fanouškovi legendární ságy Hvězdné války se splnil sen. Dvaatřicetiletý Daniel Fleetwood, který trpí rakovinou v konečném stádiu a nezbývá mu už příliš času, totiž dostal možnost zhlédnout v předstihu nový film Star Wars: Síla se probouzí, který má světovou premiéru 14. prosince v Los Angeles. "Všichni zúčastnění byli velmi šťastní, že se na něčem takovém mohli podílet," uvedl mluvčí studií Disney. Daniel mohl film vidět zejména díky internetové kampani, kterou podpořili i herci z Hvězdných válek jako Mark Hamill, který ztvárnil Lukea Skywalkera, Peter Mayhew (představitel Žvejkala, chlupatého přítele Hana Sola) a John Boyega, který se objevuje v nejnovějším dílu série.
Daniel Fleetwood.
Daniel Fleetwood. | Foto: Ashley Fleetwood
 

Právě se děje

před 21 minutami

AstraZeneca prodala svůj podíl ve firmě Moderna. Obě vyrábí vakcíny na covid-19

Britsko-švédská farmaceutická firma AstraZeneca prodala svůj podíl 7,7 procenta v americké biotechnologické společnosti Moderna za více než jednu miliardu USD (21,6 miliardy Kč). Akcie Moderny v poslední době výrazně rostly díky její vakcíně proti covidu-19. AstraZeneca byla druhým největším akcionářem Moderny. Informuje o tom list The Times.

Ze zprávy nebylo okamžitě jasné, za jak dlouhé období AstraZeneca svůj podíl prodala. Cena akcie Moderny se minulý měsíc zvýšila až na 186 USD z 29 USD před rokem. V pátek akcie firmy uzavřely na ceně 154,81 USD, což celou firmu ohodnotilo na 61 miliard USD.

Zisk z prodeje akcií posílí finance firmy AstraZeneca, která stejně jako Moderna vyrábí vlastní vakcínu proti covidu-19, vyvinutou ve spolupráci s Oxfordskou univerzitou. Na rozdíl od Moderny ji však v době pandemie prodává bez zisku.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Netanjahu obvinil Írán z výbuchu na izraelské obchodní lodi

 Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes obvinil Írán z odpovědnosti za páteční výbuch na izraelské obchodní lodi v Ománském zálivu. Vyhnul se ale přímé odpovědi na otázku, zda Izrael chystá nějakou odvetu. Informovala o tom agentura Reuters.

Už v sobotu uvedl izraelský ministr obrany Benny Ganc, že za výbuchem na lodi pravděpodobně stojí Írán. Plavidlo MV Helios Ray pro přepravu vozidel zasáhl výbuch nad hladinou vody, který prorazil otvor v obou stranách kýlu. Nikdo z posádky nebyl zraněn. "Jednalo se nepochybně o íránskou operaci. To je jasné," řekl dnes Netanjahu izraelské rozhlasové stanici Kan.

Na dotaz, zda Izrael bude nějak reagovat, Netanjahu zopakoval svá předchozí prohlášení, že je odhodlaný zabránit Íránu ve vývoji jaderné kapacity a dodal: "Írán je největším nepřítelem Izraele, a my proti němu budeme nadále zasahovat po celé oblasti," uvedla agentura AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy