Na premiéře Star Wars se chystá svatba skalních fanoušků. Po 12 dnech v řadě na lístky si řeknou ano

jaz
10. 12. 2015 7:05
Dva fanoušci Hvězdných válek přijali nabídku divadla v Los Angeles, kde proběhne příští týden premiéra nejnovějšího dílu, a v přímém přenosu si řeknou své ano. Nevěsta si chystá ručně šité šaty se Star Wars tematikou. A přestože rodina na svatbu nedorazí a obřad bude sledovat na internetovém streamu, páru se splnil jejich sen.
Foto: Timothy Tolle / photo on flickr

Los Angeles – Australanka a skalní fanynka Hvězdných válek Caroline Ritterová se po osmi letech provdá za svého přítele Andrewa Porterse. Nepůjde ale o klasickou svatbu. Jejich slib uvidí v přímém přenosu tisíce lidí a bude se odehrávat ve slavném sále TCL Chinese Theatre v Hollywoodu před premiérou očekávaného filmu Star Wars: Síla se probouzí. Informoval o tom server Mashable.

"Byl to nápad pořadatelů projekce," řekla budoucí nevěsta. "Ptali se, jestli by někdo neměl zájem oženit se nebo vdát v den premiéry." To si nemohla čtyřiatřicetiletá Caroline, která pracuje v hornickém průmyslu v Austrálii, nechat ujít.

Do amerického Los Angeles absolvovala 15hodinový let již v roce 2002 a 2005, kdy byla jedním ze 100 fanoušků, kteří pravidelně čekají ve frontě 12 dní a nocí na premiéru sci-fi ságy Star Wars. Letošní čekání na sedmý díl Hvězdných válek, který režíruje J. J. Abrams, bude tedy ozvláštněné další významnou událostí v jejím životě.

"Je fantastické, že nám tohle dovolili. Splnily se mi všechny sny," říká Caroline s tím, že její rodina na obřad nedorazí. "Můj táta nesnáší létání, i kdyby to mělo být na mou vlastní svatbu. Bude to ale živě přenášené na internetu, takže se může dívat."

Nevěsta na sobě bude mít ve slavnostní den klasické bílé šaty se Star Wars motivy. "Ručně šité šaty s křišťálovými stíhačkami X-wing," upřesňuje Caroline. Ze svého velkého dne je sice nervózní, ale zároveň nadšená.

Premiéra Star Wars: Síla se probouzí je plánovaná na 17. prosince. České projekce se první fanoušci dočkají v noci z 16. na 17. prosince.

Star Wars: Síla se probouzí trailer | Video: Disney/Falcon
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy