Na premiéře Star Wars se chystá svatba skalních fanoušků. Po 12 dnech v řadě na lístky si řeknou ano

jaz
10. 12. 2015 7:05
Dva fanoušci Hvězdných válek přijali nabídku divadla v Los Angeles, kde proběhne příští týden premiéra nejnovějšího dílu, a v přímém přenosu si řeknou své ano. Nevěsta si chystá ručně šité šaty se Star Wars tematikou. A přestože rodina na svatbu nedorazí a obřad bude sledovat na internetovém streamu, páru se splnil jejich sen.
Foto: Timothy Tolle / photo on flickr

Los Angeles – Australanka a skalní fanynka Hvězdných válek Caroline Ritterová se po osmi letech provdá za svého přítele Andrewa Porterse. Nepůjde ale o klasickou svatbu. Jejich slib uvidí v přímém přenosu tisíce lidí a bude se odehrávat ve slavném sále TCL Chinese Theatre v Hollywoodu před premiérou očekávaného filmu Star Wars: Síla se probouzí. Informoval o tom server Mashable.

"Byl to nápad pořadatelů projekce," řekla budoucí nevěsta. "Ptali se, jestli by někdo neměl zájem oženit se nebo vdát v den premiéry." To si nemohla čtyřiatřicetiletá Caroline, která pracuje v hornickém průmyslu v Austrálii, nechat ujít.

Do amerického Los Angeles absolvovala 15hodinový let již v roce 2002 a 2005, kdy byla jedním ze 100 fanoušků, kteří pravidelně čekají ve frontě 12 dní a nocí na premiéru sci-fi ságy Star Wars. Letošní čekání na sedmý díl Hvězdných válek, který režíruje J. J. Abrams, bude tedy ozvláštněné další významnou událostí v jejím životě.

"Je fantastické, že nám tohle dovolili. Splnily se mi všechny sny," říká Caroline s tím, že její rodina na obřad nedorazí. "Můj táta nesnáší létání, i kdyby to mělo být na mou vlastní svatbu. Bude to ale živě přenášené na internetu, takže se může dívat."

Nevěsta na sobě bude mít ve slavnostní den klasické bílé šaty se Star Wars motivy. "Ručně šité šaty s křišťálovými stíhačkami X-wing," upřesňuje Caroline. Ze svého velkého dne je sice nervózní, ale zároveň nadšená.

Premiéra Star Wars: Síla se probouzí je plánovaná na 17. prosince. České projekce se první fanoušci dočkají v noci z 16. na 17. prosince.

Star Wars: Síla se probouzí trailer | Video: Disney/Falcon
 

Právě se děje

Další zprávy