Fila: Otec vyvraždil rodinu. Unikátní film je sestříhán jen z reálných záběrů

Kamil Fila Blahoslav Baťa Kamil Fila, Blahoslav Baťa
10. 10. 2020 7:30
Americká vražda: Rodina od vedle je dokument Netflixu o skutečném kriminálním případu. "Na filmu je výjimečné, jak je natočen," tvrdí filmový kritik Kamil Fila.
Videorecenze dokumentu Americká vražda: Rodina od vedle. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa

Téměř celý film je sestříhán ze skutečných záběrů. "Ne samotného zločinu, ale toho, co mu předcházelo a následovalo," říká Fila. Podle něho je určitým způsobem fascinující, kolik dnes existuje materiálu k tomu, aby se člověk usvědčil.

Snímek není amatérský proto, že používá rozmazané záběry nebo záběry ze sociálních sítí. "Naopak je fascinující tím, že dnes vyrobíte příběh jen z toho, co už je 'okolo'," dodává Fila.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy