Fila: Otec vyvraždil rodinu. Unikátní film je sestříhán jen z reálných záběrů

Kamil Fila Blahoslav Baťa Kamil Fila, Blahoslav Baťa
10. 10. 2020 7:30
Americká vražda: Rodina od vedle je dokument Netflixu o skutečném kriminálním případu. "Na filmu je výjimečné, jak je natočen," tvrdí filmový kritik Kamil Fila.
Videorecenze dokumentu Americká vražda: Rodina od vedle. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa

Téměř celý film je sestříhán ze skutečných záběrů. "Ne samotného zločinu, ale toho, co mu předcházelo a následovalo," říká Fila. Podle něho je určitým způsobem fascinující, kolik dnes existuje materiálu k tomu, aby se člověk usvědčil.

Snímek není amatérský proto, že používá rozmazané záběry nebo záběry ze sociálních sítí. "Naopak je fascinující tím, že dnes vyrobíte příběh jen z toho, co už je 'okolo'," dodává Fila.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy