Fila: Film Neviditelný ocení oběti domácího násilí, hororové scény působí komicky

Kamil Fila Kamil Fila
7. 3. 2020 8:01
Snímek Neviditelný, který napsal i natočil Leigh Whannell a hlavní roli v něm ztvárnila Elisabeth Mossová, začíná bez vysvětlení. Film, ve kterém se člověk stane neviditelným, se chce brát vážně a v tom je jeho slabina, míní kritik Kamil Fila. "Téměř polovinu snímku oběť domácího násilí zápasí s traumatem, s kterým se nedokáže vyrovnat. Pak se vše překlopí do technothrilleru," shrnuje Fila.
Film Neviditelný kina promítají od uplynulého čtvrtka. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Wizz Air spustí od července novou linku z Prahy do albánské Tirany

Létat bude na trase dvakrát týdně.  Po ohlášení linky Českých aerolinií (ČSA) do Londýna jde o druhou zcela novou linku po koronavirové krizi na pražském letišti. Vedle toho dopravci obnovují provoz zavedených linek.

Letadla Wizz Air mezi Prahou a Tiranou budou létat vždy v pondělí a v pátek. Wizz Air bude na lince používat letadlo Airbus A320 Family v konfiguraci až pro 189 cestujících. Na trase v minulých letech létaly také Smartwings.

Provoz na pražském letišti tak bude dál ožívat po koronavirové krizi, která téměř utlumila letecký provoz. V dubnu dubnu letiště zaznamenalo bezprecedentní pokles provozu o 99,6 procenta, když odbavilo 5031 cestujících. Na konci měsíce fungovaly pouze dvě pravidelné linky, a to do Minsku a Sofie.

Další zprávy