Fila: Film Neviditelný ocení oběti domácího násilí, hororové scény působí komicky

Kamil Fila Kamil Fila
7. 3. 2020 8:01
Snímek Neviditelný, který napsal i natočil Leigh Whannell a hlavní roli v něm ztvárnila Elisabeth Mossová, začíná bez vysvětlení. Film, ve kterém se člověk stane neviditelným, se chce brát vážně a v tom je jeho slabina, míní kritik Kamil Fila. "Téměř polovinu snímku oběť domácího násilí zápasí s traumatem, s kterým se nedokáže vyrovnat. Pak se vše překlopí do technothrilleru," shrnuje Fila.
Film Neviditelný kina promítají od uplynulého čtvrtka. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Schodek rozpočtu stoupl ke konci července na rekordních 279,4 miliardy korun

Schodek státního rozpočtu ke konci července stoupl na 279,4 miliardy korun z červnových 265,1 miliardy korun. Informovalo o tom v tiskové zprávě ministerstvo financí (MF). Jde o nejhorší červencový výsledek od vzniku Česka. Loni ke konci července byl schodek 205,1 miliardy korun.

Celkové příjmy rozpočtu ke konci července meziročně stouply o 19,3 miliardy na 836,3 miliardy korun. Daňové příjmy včetně pojistného na sociální zabezpečení vzrostly meziročně o 32,4 miliardy na 721,9 miliardy korun. Celkové výdaje rozpočtu ke konci července pak meziročně stouply o 93,6 miliardy na 1,1 bilionu korun.

Na celý letošní rok je schválen schodek státního rozpočtu 500 miliard korun. Loni, kdy byl výsledek ovlivněn dopady pandemie, skončil státní rozpočet ve schodku 367,4 miliardy korun. Na příští rok MF navrhuje schodek 390 miliard korun

Zdroj: ČTK
Další zprávy