Nová bondovka se kvůli koronaviru zpozdí o půl roku, požádali o to fanoušci

ČTK Reuters ČTK, Reuters
4. 3. 2020 22:57
Kvůli šíření infekce koronaviru bude o několik měsíců odložena premiéra nového filmu o tajném agentovi 007 Jamesi Bondovi, nazvaného Není čas zemřít. Ve středu večer to potvrdili producenti.
Jamese Bonda v novém filmu opět hraje Daniel Craig. Na snímku z premiéry předešlé bondovky Spectre.
Jamese Bonda v novém filmu opět hraje Daniel Craig. Na snímku z premiéry předešlé bondovky Spectre. | Foto: ČTK/AP

Nový harmonogram počítá s tím, že do britských kin snímek vstoupí 12. listopadu a ve zbytku světa se tak stane 25. listopadu, píše agentura AP.

Původně měla kina 25. bondovku uvést již příští měsíc. O její odklad tento týden požádaly fanouškovské weby MI6 Confidential a The James Bond Dossier, jejichž správci společně napsali autorům. Mimo jiné z obav, jak by mohla dopadnout londýnská světová premiéra, jíž se 31. března mělo zúčastnit 5000 lidí.

"Odložte Není čas zemřít na léto, kdy experti očekávají, že epidemie již začne ustupovat," požádali fanoušci v dopise adresovaném firmám Eon Productions, MGM a Universal, jež film vyrobily. A ty jim ve středu večer vyhověly.

V Číně, Japonsku a Jižní Koreji byla kvůli koronaviru již dříve pozastavena propagační kampaň nové bondovky. Ve všech třech zemích jsou také uzavřené biografy, stejně jako kina nehrají v některých částech Itálie.

Hlavní roli agenta 007 v novém snímku režiséra Caryho Joji Fukunagy opět ztvárnil britský herec Daniel Craig. Jeho úhlavního nepřítele hraje Rami Malek, držitel Oscara za roli Freddieho Mercuryho v životopisné Bohemian Rhapsody.

Bondovská sága patří k nejlukrativnějším filmovým značkám na světě, poslední díl Spectre z roku 2015 celosvětově utržil přes 880 milionů dolarů a předešlý Skyfall z roku 2012 dokonce přes miliardu dolarů. Rozpočet titulu Není čas zemřít je odhadován okolo 200 milionů dolarů.

Novou bondovku Není čas zemřít kina uvedou 8. dubna. | Video: Forum Film

Jak připomíná agentura Reuters, odložení nové bondovky není jediným důsledkem šíření koronaviru v britském zábavním průmyslu.

Walt Disney Company již zrušila několik akcí propagujících evropské spuštění své streamovací služby Disney+, která soupeří s Netflixem nebo Amazon Prime a jejímž hitem je televizní seriál ze světa Hvězdných válek nazvaný The Mandalorian. Slavnostního zprovoznění britské, francouzské, německé, italské a španělské verze Disney+ se 24. března v Londýně měli zúčastnit vysoce postavení manažeři Disneyho firmy i celebrity.

Stejně tak byl ve středu zrušen Londýnský knižní veletrh, který se měl konat 10. až 12. března a jejž každoročně navštěvuje okolo 25 tisíc lidí ze 100 zemí světa.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

před 2 hodinami

Americké ministerstvo obrany kvůli nepokojům, jež vypukly kvůli úmrtí černocha George Floyda, vyhlásilo druhý nejvyšší stupeň ochrany ve svém sídle

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Florbalisty sezony se stali premiérově Curney a Ratajová

Útočníci Jiří Curney z Mladé Boleslavi a Denisa Ratajová ze švédského celku Pixbo Wallenstam se shodně premiérově dočkali triumfu v anketě Florbalista sezony. Ukončili dlouhodobé kralování Matěje Jendrišáka z Linköpingu a Elišky Krupnové, klubové spoluhráčky Ratajové. Kvůli opatřením po pandemii koronaviru se nekonal slavnostní večer a vítězové byli vyhlášeni v přímém přenosu na programu ČT Sport.

Třicetiletý Curney v kategorii Florbalista sezony zvítězil s 503 body a o 62 předčil rekordmana Jendrišáka, který vyhrál v minulých šesti ročnících a celkově triumfoval osmkrát. Třetí skončil s 277 body další útočník Marek Beneš z Pixba Wallenstam.

"Porazit Matěje je pro mě neuvěřitelné. Samozřejmě si toho moc vážím a těší mě to. Nečekal jsem, že to někdy můžu vyhrát," uvedl v tiskové zprávě Českého florbalu Curney, který je rekordmanem základní části české superligy s 685 body i s 383 góly z 309 zápasů a také se 164 body z 89 duelů play off. V ročníku 2018/19 stanovil také maximum jedné sezony superligy s 87 body z 26 utkání.

Čtyřiadvacetiletá Ratajová získala 499 bodů a o dva roky starší Krupnovou, která vyhrála v minulých čtyřech ročnících, předčila o 46 bodů. Třetí skončila Martina Řepková s 237 body.

Ratajová byla nejproduktivnější českou hráčkou na prosincovém mistrovství světa v Neuchatelu s devíti body (6+3) ze šesti zápasů a dostala se i do All Star týmu. Ve švédské lize byla také nejproduktivnější reprezentantkou z tuzemska s 45 body (24+21) z 23 utkání.

"Velice si toho vážím, jsem tím potěšená. Určitě to teď doma s rodinou oslavíme. Patří to i Elišce Krupnové a Tereze Urbánkové, které jsem měla v prvním útoku reprezentace kolem sebe a sedlo nám to spolu, s Eliškou spolu hrajeme už hodně dlouho," prohlásila Ratajová.

Další zprávy