Film V síti o sexuálních predátorech láme rekordy, za víkend ho vidělo 111 tisíc lidí

Kultura Kultura
2. 3. 2020 12:10
Film režisérů Barbory Chalupové a Víta Klusáka nazvaný V síti za první víkend v kinech vidělo přes 111 tisíc diváků. Překonal tak dosud nejúspěšnější český dokument Trabantem do posledního dechu, který v roce 2016 za první víkend v biografech vidělo přes 18 tisíc lidí.
Na snímku z filmu jsou Sabina Dlouhá, Tereza Těžká, Anežka Pithartová a režisér Vít Klusák.
Na snímku z filmu jsou Sabina Dlouhá, Tereza Těžká, Anežka Pithartová a režisér Vít Klusák. | Foto: Milan Jaroš

"Je to číslo srovnatelné s českými hranými komerčními hity," poznamenává Radka Urbancová ze společnosti Aerofilms, která snímek distribuuje.

"V síti aspiruje na nejúspěšnější český dokument v kinech vůbec," dodává Urbancová, podle níž rekord dosud drží titul Občan Havel z roku 2007. Dokument Pavla Kouteckého a Miroslava Janka, jenž mapoval prezidentské období Václava Havla, v biografech dohromady vidělo 163 tisíc diváků.

Autoři filmu V síti v čele s režiséry Barborou Chalupovou a Vítem Klusákem se čtvrteční premiérou zprovoznili také osvětový web. "Už nyní dostávají stovky zpráv, ve kterých se diváci svěřují se svými příběhy a kvitují vznik dokumentu," doplňuje Radka Urbancová z Aerofilms.

Začaly také projekce speciální verze nazvané V síti: Za školou, která je určena pro školy a obecně diváky už od 12 let.

Ve snímku V síti se tři dospělé herečky s dětskými rysy vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek on-line.

Ve věrných kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří je na netu aktivně oslovují a požadují sex přes webovou kameru, posílají jim fotky svých přirození či odkazy na porno nebo dívky vydírají.

"Během pouhých deseti dnů dívky kontaktuje 2458 potenciálních sexuálních zájemců. Trojice mohla z časových důvodů navázat a udržovat virtuální kontakt samozřejmě pouze s částí z nich. S některými se, za přítomnosti skrytých kamer a ochranky, posléze setkala tváří v tvář," popsal v recenzi pro Aktuálně.cz filmový kritik Tomáš Seidl.

Podle něj je stominutový dokument mozaikovitě strukturován tak, aby neustále udržoval napětí. "Na dokument V síti, na jehož základě již policie zahájila trestní řízení, by měl zajít každý rodič, jehož dítě dovede zapnout počítač," konstatoval Seidl.

Hrály jsme autentické dvanáctileté naivní křehké dívky, nechaly sebou manipulovat, bylo to psychicky náročné. Mužů bylo dva a půl tisíce za deset dní. | Video: DVTV, Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy