Need for Speed prohrál v USA závod dětských filmů o tržby

Kultura Kultura
17. 3. 2014 8:48
První příčky drží Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana a 300: Vzestup říše, Need for Speed skončilo až třetí.
Need for Speed.
Need for Speed. | Foto: Bontonfilm

Praha - Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana si získalo pověst milé a nenáročné pohádky, tak není divu, že se na něj chodí i druhý víkend. Utržilo tento víkend v amerických kinech 21 milionů dolarů a celosvětově má na kontě 148 milionů. Diváci nasycení úspěchem LEGO příběhu sice nechodí přímo v davech, propadák se ale jistě nekoná.

Podobnou sumu si rovněž druhý týden připsalo 300: Vzestup říše. Snímek za sto milionů už má z Ameriky 80 milionů a 160 ze zbytku světa. Úspěch jedničky se zopakovat nepodařilo, zisk však bude producentům přesto stačit.

Až na třetím místě otevírá s osmnácti miliony vlažně přijaté Need for Speed. Studia budou doufat, že obecně méně náročné mimoamerické publikum k nim bude smířlivější. Na druhou stranu skromný rozpočet nedosahující sedmdesáti milionů se nepochybně vrátí.

Non-Stop s Liamem Neesonem třetí víkend přečkalo s deseti miliony. Celosvětové tržby se blíží devadesáti milionům.

A na pátém místě otevírá nezničitelný "americký Zdeněk Troška" Tyler Perry, jehož The Single Moms Club nejspíš pomýšlel na víc než osm milionů. Naštěstí se zdá, že i americkému, převážně afroamerickému publiku už Perry přestává stačit.

Za povšimnutí určitě stojí úspěch Grandhotelu Budapešť. Zisky filmu Wese Andersona stihly tento víkend vyrůst o 350% oproti minulému týdnu, kdy se promítal jen v několika kinech. Tento víkend už si připsal 3,6 milionu dolarů a vyskočil na osmou příčku žebříčku tržeb v amerických biografech.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 58 minutami

Němečtí ekologové žalují BMW a Mercedes kvůli výrobě aut se spalovacími motory

Německá ekologická organizace Deutsche Umwelthilfe (DUH) zažalovala automobilky BMW a Mercedes-Benz. Chce tyto německé podniky soudní cestou přimět k tomu, aby do roku 2030 ukončily výrobu automobilů se spalovacím motorem. Informovala o tom agentura DPA.

Šéf DUH Jürgen Resch uvedl, že automobilky BMW a Mercedes-Benz svými nynějšími vozy porušují "základní právo na ochranu klimatu". "Budeme soudní cestou prosazovat konec naftových a benzinových osobních automobilů od roku 2030," dodal.

Organizace žaloby podala v pondělí, kdy vypršel termín, do kterého měly automobilky odpovědět na její předžalobní výzvu. Ta požadovala právě ukončení výroby automobilů se spalovacím motorem do roku 2030, což však podniky podle očekávání odmítly.

Automobilka Mercedes-Benz v reakci na žalobu uvedla, že se bude bránit "všemi právními prostředky". Firma plánuje dosáhnout klimatické neutrality svých aut do roku 2039. Konkurent BMW sdělil, že do roku 2030 hodlá snížit emise oxidu uhličitého z provozu, výroby i likvidace svých vozů o 40 procent.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Fotbalisté Olomouce zdolali Vlašim 2:1 a jsou prvními osmifinalisty MOL Cupu

Fotbalisté Olomouce ve 3. kole MOL Cupu vyhráli ve Vlašimi 2:1 a stali se prvními osmifinalisty tohoto pohárového ročníku. Hanácký favorit se s druholigovým soupeřem trápil, vítězný gól vstřelil Kryštof Daněk až v 79. minutě.

Olomoučtí začali ve Vlašimi dobře a už v šesté minutě je poslal do vedení Zmrzlý. Hráči Sigmy pojistku nepřidali, blízko byl Hála, ale autor šesti gólů v ligové sezoně napálil břevno.

Šance měli i domácí a v 66. minutě srovnal Broukal hlavou po rohu. V závěru duel rozhodl Daněk, který zakončil akci Šípa a Hály.

Zdroj: ČTK
Další zprávy