Need for Speed prohrál v USA závod dětských filmů o tržby

Kultura Kultura
17. 3. 2014 8:48
První příčky drží Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana a 300: Vzestup říše, Need for Speed skončilo až třetí.
Need for Speed.
Need for Speed. | Foto: Bontonfilm

Praha - Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana si získalo pověst milé a nenáročné pohádky, tak není divu, že se na něj chodí i druhý víkend. Utržilo tento víkend v amerických kinech 21 milionů dolarů a celosvětově má na kontě 148 milionů. Diváci nasycení úspěchem LEGO příběhu sice nechodí přímo v davech, propadák se ale jistě nekoná.

Podobnou sumu si rovněž druhý týden připsalo 300: Vzestup říše. Snímek za sto milionů už má z Ameriky 80 milionů a 160 ze zbytku světa. Úspěch jedničky se zopakovat nepodařilo, zisk však bude producentům přesto stačit.

Až na třetím místě otevírá s osmnácti miliony vlažně přijaté Need for Speed. Studia budou doufat, že obecně méně náročné mimoamerické publikum k nim bude smířlivější. Na druhou stranu skromný rozpočet nedosahující sedmdesáti milionů se nepochybně vrátí.

Non-Stop s Liamem Neesonem třetí víkend přečkalo s deseti miliony. Celosvětové tržby se blíží devadesáti milionům.

A na pátém místě otevírá nezničitelný "americký Zdeněk Troška" Tyler Perry, jehož The Single Moms Club nejspíš pomýšlel na víc než osm milionů. Naštěstí se zdá, že i americkému, převážně afroamerickému publiku už Perry přestává stačit.

Za povšimnutí určitě stojí úspěch Grandhotelu Budapešť. Zisky filmu Wese Andersona stihly tento víkend vyrůst o 350% oproti minulému týdnu, kdy se promítal jen v několika kinech. Tento víkend už si připsal 3,6 milionu dolarů a vyskočil na osmou příčku žebříčku tržeb v amerických biografech.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Nguyen odešel z Liberce do Slovácka na hostování s opcí

Fotbalový brankář Filip Nguyen odešel z Liberce do Slovácka na roční hostování s opcí na případný přestup. Oba kluby o tom informovaly na svých webových stránkách.

Člen širšího kádru české reprezentace Nguyen působil v Liberci od roku 2018, ale v jarní části minulé sezony ztratil místo jedničky. Osmadvacetiletý gólman v nejvyšší soutěži dosud za Slovan odchytal 77 utkání a udržel 27 čistých kont.

"Ve hře bylo více variant, ale jsme rádi, že jsme se nakonec domluvili právě s Filipem, který má mimo jiné zkušenosti i z pohárové Evropy," uvedl sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski.

před 1 hodinou

Španělská vláda schválila milosti pro devět odsouzených katalánských politiků

Španělská vláda schválila udělení milostí pro devět katalánských politiků a aktivistů, kteří si ve vězení odpykávají dlouhé tresty kvůli uspořádání neústavního referenda o nezávislosti v roce 2017. Političtí lídři včetně bývalého místopředsedy regionální vlády a několika exministrů byli odsouzeni v roce 2019 k trestům od devíti do 13 let vězení za vzpouru, protože referendum vypsali navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů. Za mřížemi dosud strávili asi 2,5 roku.

O udělení milostí pro prominentní zastánce nezávislosti Katalánska hovořil v pondělí v Barceloně premiér Pedro Sánchez, pro kterého se podle agentury AP prosazení tohoto kontroverzního kroku může stát velmi riskantní politickou hrou. S milostmi totiž zásadně nesouhlasí zástupci pravicové opozice a dokonce ani někteří členové Sánchezových vládních socialistů. Menšinová vláda si ale chce naklonit poslance katalánských stran ve španělském parlamentu, které potřebuje ke schválení rozpočtu a dalších důležitých zákonů.

Milosti mohou vstoupit v platnost teprve poté, co je svým podpisem definitivně stvrdí král Felipe VI. a co je potvrdí nejvyšší soud. To se však považuje pouze za formalitu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Cena bitcoinu spadla pod 30 000 USD, je nejníže od konce ledna

Cena bitcoinu dnes pokračuje v poklesu a spadla až pod 30 000 USD. Je tak nejníže od konce ledna. Od maxima téměř 65 000 USD, kde se ocitla v dubnu, už cena této nejznámější kryptoměny klesla o více než 50 procent. Ukazují to záznamy na specializovaném webu CoinDesk.

Kolem 14:30 SELČ se cena bitcoinu pohybovala kolem 29 670 USD (637 600 Kč). Za posledních 24 hodin tak vykazovala pokles o 9,2 procenta.

V posledních dnech je cena bitcoinu i dalších kryptoměn pod sílícím tlakem úřadů několika zemí, hlavně čínských. Ty na konci minulého týdne zasáhly proti takzvaným těžařům kryptoměn a centrální banka vyzvala finanční instituce, aby přestaly poskytovat služby související s kryptoměnami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy