FOTO War! Komiksový masakr z řecko-perských válek pokračuje

Eva Green v roli manželky perského krále Xerxa.
300: Vzestup říše - Oficiální trailer s písní War Pigs od Black Sabbath.
Black Sabbath: War Pigs (Live)
300: Vzestup říše.
300: Vzestup říše.
Foto: Warner Bros.
Kultura Kultura
25. 2. 2014 13:51
Podívejte se na ukázky a fotografie z filmu 300: Vzestup říše s písní War Pigs od Black Sabbath.

Fotogalerie - Adaptaci komiksu 300 Franka Millera s podtitulem Vzestup říše tentokrát nenatočil jako první úspěšný díl antického krváku Zack Snyder, který má za sebou Muže z oceli a připravuje souboj Batman vs. Superman.

Hodně stylizovaná akční podívaná ale zůstala na plátně i s režisérem s Noamem Murroem.

Jednou z atrakcí filmu je také zařazení letitého hitu Black Sabbath War Pigs. Do komiksově-akční podívané z dob válek Řeků s Peršany samozřejmě hlas Ozzyho Osbourna dokonale zapadá. Podkreslí totiž výjevy pompézních bojových scén, jichž ve filmu opravdu nebude málo.

Nedá se samozřejmě stejně jako u bitvy u Thermopyl očekávat hlubší historický ponor, jde především o specificky komiksovou zábavu a nekonečnou řežbu se spoustou krve a sexu.

Dojde samozřejmě i na ospravedlnění celého jednoduchoučkého příběhu. Peršané do boje vyrážejí kvůli své královně Artemisii, které Řekové zabili oba rodiče. V roli Artemisie se představí uhrančivě krásná Eva Green, jedna z nejlepších bondgirls z Casina Royale. Ve Vzestupu říše ukáže, jak podmanivě umí zašeptat slovo "War", čímž dá do pohybu milionovou armádu svého manžela Xerxa.

A odstartuje tak přehlídku hrdinství, oceli, svalů, zlosti, masa, potu, sexu, hrdosti, slávy a pekla.

V českých kinech se film 300: Vzestup říše objeví 6. března.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Kongu po nehodě autobusu s cisternou převážející benzín uhořelo 33 lidí

V provincii Kwango na západě Konga při střetu autobusu s cisternou převážející pohonné hmoty uhořelo 33 lidí. Cisterna směřovala po jednom z hlavních tahů do metropole Kinshasy, zjistila agentura AFP z policejních zdrojů. Pozůstatky obětí dopravní nehody v pondělí ráno pohřbili.

"V noci ze soboty na neděli uhořelo 33 lidí při velkém požáru způsobeném kolizí rozměrného vozidla přepravujícího pohonné hmoty a přeplněného autobusu," uvedlo vedení místní policie. "Mohli jsme vyzvednout jen lebky, zbytek těl se nepodařilo najít. S úctou jsme je pohřbili dnes ráno," uvedl další policejní zdroj.

Dopravní nehody s četnými oběti na životech jsou v Kongu poměrně časté, na vině je špatný technický stav mnoha vozidel i silnic nebo opilí řidiči, někdy též bez potřebných znalostí. V říjnu 2018 na trase mezi Kinshasou a Matadi taktéž havarovala cisterna, při nehodě tehdy zemřelo 53 lidí. Tragickou bilanci 230 obětí měla nehoda cisterny v roce 2010.

Zdroj: ČTK
Další zprávy