FOTO War! Komiksový masakr z řecko-perských válek pokračuje

Eva Green v roli manželky perského krále Xerxa.
300: Vzestup říše - Oficiální trailer s písní War Pigs od Black Sabbath.
Black Sabbath: War Pigs (Live)
300: Vzestup říše.
300: Vzestup říše.
Foto: Warner Bros.
Kultura Kultura
25. 2. 2014 13:51
Podívejte se na ukázky a fotografie z filmu 300: Vzestup říše s písní War Pigs od Black Sabbath.

Fotogalerie - Adaptaci komiksu 300 Franka Millera s podtitulem Vzestup říše tentokrát nenatočil jako první úspěšný díl antického krváku Zack Snyder, který má za sebou Muže z oceli a připravuje souboj Batman vs. Superman.

Hodně stylizovaná akční podívaná ale zůstala na plátně i s režisérem s Noamem Murroem.

Jednou z atrakcí filmu je také zařazení letitého hitu Black Sabbath War Pigs. Do komiksově-akční podívané z dob válek Řeků s Peršany samozřejmě hlas Ozzyho Osbourna dokonale zapadá. Podkreslí totiž výjevy pompézních bojových scén, jichž ve filmu opravdu nebude málo.

Nedá se samozřejmě stejně jako u bitvy u Thermopyl očekávat hlubší historický ponor, jde především o specificky komiksovou zábavu a nekonečnou řežbu se spoustou krve a sexu.

Dojde samozřejmě i na ospravedlnění celého jednoduchoučkého příběhu. Peršané do boje vyrážejí kvůli své královně Artemisii, které Řekové zabili oba rodiče. V roli Artemisie se představí uhrančivě krásná Eva Green, jedna z nejlepších bondgirls z Casina Royale. Ve Vzestupu říše ukáže, jak podmanivě umí zašeptat slovo "War", čímž dá do pohybu milionovou armádu svého manžela Xerxa.

A odstartuje tak přehlídku hrdinství, oceli, svalů, zlosti, masa, potu, sexu, hrdosti, slávy a pekla.

V českých kinech se film 300: Vzestup říše objeví 6. března.

 

Právě se děje

před 2 minutami

U Jasenné na Zlínsku se stala smrtelná autonehoda, silnice je uzavřená

U Jasenné na Zlínsku se v neděli ráno stala smrtelná dopravní nehoda. Silnice mezi obcemi Jasenná a Liptál na Vsetínsku je uzavřená, policisté v obou obcích odklánějí dopravu, sdělila zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Nehoda se stala na hlavním tahu ze Zlína na Vsetín.

"Řidič osobního vozidla při jízdě od Vsetína do Vizovic čelně narazil do stromu a s vozidlem skončil na střeše. Vozidlo začalo po havárii hořet. Veškeré okolnosti této tragické dopravní nehody na místě prověřují dopravní policisté ve spolupráci s kriminalisty," uvedla Kozumplíková. Silnice by podle ní měla zřejmě být uzavřená celé dopoledne.

před 35 minutami

Smlouvu o zákazu jaderných zbraní podepsalo potřebných padesát zemí

Smlouvu o nešíření jaderných zbraní (TPNW) už podepsalo 50 zemí. Poté, se k ní v sobotu připojil Honduras, tak dokument může za 90 dní, tedy 22. ledna, vstoupit v platnost, oznámila v noci na neděli OSN. Jaderné mocnosti však dokument odmítají, upozorňuje agentura AP.

Generální tajemník OSN António Guterres řekl, že vstoupením smlouvy v platnost vyvrcholí světové hnutí, které upozorňuje na "katastrofální důsledky jakéhokoli používání jaderných zbraní proti lidem" a že dokument je "holdem přeživším jaderných výbuchů a zkoušek, z nichž mnozí se o tuto smlouvu zasazovali".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Kvůli údržbě trati nejezdí tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská

Kvůli údržbě trati nejezdí v neděli tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská v centru Prahy. Jednosměrná výluka potrvá od 08:00 do 16:00 a týká se linek 3, 5, 6, 9 a 14. Detailní informace zveřejnil dopravní podnik hlavního města na svém webu.

Tramvaje budou v uzavřeném úseku jezdit po objízdných trasách, a to pouze ve směru Lazarská-Jindřišská. V opačném směru bude provoz bez omezení. Náhradní doprava nebude zavedena, cestující můžou využít metro.

Zdroj: ČTK
Další zprávy