FOTO War! Komiksový masakr z řecko-perských válek pokračuje

Eva Green v roli manželky perského krále Xerxa.
300: Vzestup říše - Oficiální trailer s písní War Pigs od Black Sabbath.
Black Sabbath: War Pigs (Live)
300: Vzestup říše.
300: Vzestup říše.
Foto: Warner Bros.
Kultura Kultura
25. 2. 2014 13:51
Podívejte se na ukázky a fotografie z filmu 300: Vzestup říše s písní War Pigs od Black Sabbath.

Fotogalerie - Adaptaci komiksu 300 Franka Millera s podtitulem Vzestup říše tentokrát nenatočil jako první úspěšný díl antického krváku Zack Snyder, který má za sebou Muže z oceli a připravuje souboj Batman vs. Superman.

Hodně stylizovaná akční podívaná ale zůstala na plátně i s režisérem s Noamem Murroem.

Jednou z atrakcí filmu je také zařazení letitého hitu Black Sabbath War Pigs. Do komiksově-akční podívané z dob válek Řeků s Peršany samozřejmě hlas Ozzyho Osbourna dokonale zapadá. Podkreslí totiž výjevy pompézních bojových scén, jichž ve filmu opravdu nebude málo.

Nedá se samozřejmě stejně jako u bitvy u Thermopyl očekávat hlubší historický ponor, jde především o specificky komiksovou zábavu a nekonečnou řežbu se spoustou krve a sexu.

Dojde samozřejmě i na ospravedlnění celého jednoduchoučkého příběhu. Peršané do boje vyrážejí kvůli své královně Artemisii, které Řekové zabili oba rodiče. V roli Artemisie se představí uhrančivě krásná Eva Green, jedna z nejlepších bondgirls z Casina Royale. Ve Vzestupu říše ukáže, jak podmanivě umí zašeptat slovo "War", čímž dá do pohybu milionovou armádu svého manžela Xerxa.

A odstartuje tak přehlídku hrdinství, oceli, svalů, zlosti, masa, potu, sexu, hrdosti, slávy a pekla.

V českých kinech se film 300: Vzestup říše objeví 6. března.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy