Fila: Národní třída účtuje se současným režimem. Zpočátku nadějně

Kamil Fila Kamil Fila
28. 9. 2019 13:12
Filmová adaptace románu Jaroslava Rudiše Národní třída ukazuje naštvanost lidí, pro které polistopadový režim nebyl přínosem. Hynek Čermák se podle kritika Kamila Fily pro hlavní roli narodil, nicméně snímek vyznívá rozpačitě. Diváci, kteří by chtěli pochopit členy společnosti, jimž se vede špatně, mají smůlu. A ti, o nichž film pojednává, se s ním budou zbytečně ztotožňovat.
Kamil Fila recenzuje film Národní třída. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Benátky pokutují neuctivé turisty, Češi se ve městě proháněli na kole

Italské Benátky se potýkají s neotesanými turisty, kteří porušují takzvané "urbánní dekorum", tedy pravidla slušného chování v historickém městě. 

Francouzský turista si vysloužil pokutu ve výši 150 eur (zhruba 3835 korun) za to, že na hlavním benátském kanále provozoval takzvaný paddleboarding, tedy jízdu na prkně vestoje s pádlem. Uvedla to dnes místní policie, která se zaměřuje i na dodržování pravidel slušného chování ve městě na laguně a provedla zátah proti "neuctivým" návštěvníkům. Ti se do starobylých Benátek opět vrací ve větším množství po posledním proticovidovém lockdownu.

Policie zmínila i další příklady pokleslého chování turistů, včetně případu dvou Čechů, kteří dostali pokutu ve výši 100 eur každý. Jeden z nich se projížděl po náměstíčku Campiello Selvatico na kole, druhý se proháněl před historickým palácem Palazzo Cavalli na elektrickém skútru.

Dvě Němky podle policie musely zaplatit pokutu v úhrnné výši 250 eur za to, že se slunily v bikinách u kostela San Stae, což policie označila za další příklad "degradace" města. Tři turisté z Bangladéše pak dostali každý pokutu 50 eur za to, že po historickém mostě Ponte della Costituzione hrkali s cestovními kufry na kolečkách.

Další zprávy