reklama
 
 

Jak to myslel Scott s Vetřelcem? Napoví režisérská verze

16. 2. 2015 13:42
Do českých kin přichází restaurovaná verze legendární sci-fi Vetřelec.

Praha - Do českých kin se vrátí původní americký film Vetřelec, ale v restaurované verzi, s digitálním zvukem a ve speciálním režisérském sestřihu. V předpremiéře ho 18. února uvedou multikina sítě Premiere Cinemas.

"Sci-fi se bude uvádět čtyři týdny počínaje 19. únorem, kdy se fanoušci této kultovní podívané dozvědí, jak přesně to režisér Ridley Scott s tímto projektem myslel," sdělil Adam Švancar ze společnosti APK Cinema Service, která získala práva. Režisérský sestřih je podle něj verzí filmu, která není ovlivněná marketingovými tahy studia. V kinech některých evropských zemí kromě Česka se objevila už v roce 2003.

"Je to přesně ten produkt, který chtěl režisér uvést," řekl Švancar. Nová verze obsahuje i dříve nezveřejněné záběry. Režisér prý zkrátil některé scény až o 15 sekund, díky čemuž je teď Vetřelec, který vznikl v roce 1979, svižnější podívanou.

První část sci-fi ságy měli fanoušci možnost vidět v kinech naposledy na počátku 80. let. V době svého vzniku fascinoval diváky technickou vyspělostí a uvěřitelností. Příběh se odehrává na vesmírné lodi Nostromo, na které je posádka nucena bojovat s hrůznou bytostí, jejíž zárodek se dostal na palubu z líhně na neznámé planetě. Jako jediná boj přežívá kapitánka Ripleyová, kterou ztvárnila Sigourney Weaver.

Přitom Ripleyová neměla být hlavní hrdinkou, místo ní měl původně proti děsivému tvorovi bojovat muž. Stejně tak se film měl původně jmenovat Star Beast, tedy Hvězdná bestie. V průběhu příprav však docházelo k mnoha změnám až do podoby, která je známá dnes.

Výsledek předčil veškerá očekávání tvůrců, protože do dnešní doby film vydělal přes 200 milionů dolarů (zhruba 4,8 miliardy korun).

autoři: ČTK, Kultura | 16. 2. 2015 13:42

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama