Hollywood čeká první velká premiéra od pandemie, bude jí Nolanův film Tenet

Reuters Reuters
14. 6. 2020 19:14
Thriller Tenet od režiséra Christophera Nolana bude mít premiéru 31. července, oznámila distribuční společnost Warner Bros. Je to první velkorozpočtový film mířící do kin, která potřebují čerstvé snímky, aby znovu oslovila diváky po několikaměsíční pauze způsobené pandemií koronaviru.

Biografy po celém světě se začínají otevírat poprvé od půlky března, kdy uzavřely provoz, aby zpomalily šíření nového typu koronaviru. Provozovatelé kin doufají, že díky Tenetu a dalším velkorozpočtovým filmům se koncem léta začnou vracet diváci ve velkém.

Tenet měl mít premiéru původně 17. července, nakonec se o dva týdny zpozdí. Společnost Warner Bros., vlastněná americkou telekomunikační firmou AT&T, ale slibuje, že jeden z nejočekávanějších titulů roku už nečekají další odklady, čehož se obávali mnozí v Hollywoodu.

Svůj další letní hit Wonder Woman 1984 ale Warner Bros. odložili ze srpna na říjen. Epický akční film Mulan od Walt Disney Company pak vstoupí do kin 24. července.

Tenet je velkorozpočtové špionážní sci-fi s Johnem Davidem Washingtonem a Robertem Pattinsonem v hlavních rolích. Natočil jej Christopher Nolan, britský režisér hitů jako Temný rytíř povstal nebo Počátek. O příběhu Tenetu však mnoho známo není.

"Jsme šťastní, že zvlášť v této složité a rapidně se měnící době do světových kin 31. července uvedeme Tenet od Christophera Nolana, očekávaný globální hit neuvěřitelných rozměrů, šíře i délky," říká Toby Emmerich, předseda Warner Bros. Pictures Group. "Od chvíle, kdy jsme naposledy viděli film na velkém plátně, uplynulo víc času, než jsme si kdokoliv uměli představit," dodává.

Aby se filmovým studiím vrátily investice do velkorozpočtových děl, potřebují, aby po světě fungovalo co nejvíce kin. Počet jejich návštěvníků bude navíc i nadále omezen kvůli nutnosti dodržovat vzájemné rozestupy. Zatím není jasné, nakolik se diváci při návratu do biografů budou cítit pohodlně.

Největší americké řetězce kin včetně AMC a Cineworld avizovaly, že v červenci už by měly mít znovu otevřenou většinu poboček.

Nový trailer z Tenetu vydali Warner Bros. před třemi týdny. | Video: Warner Bros.
 

Právě se děje

před 1 minutou

Exploze plynu v čínské provincii zabila dvanáct lidí, více než sto osob utrpělo zranění

Výbuch plynu zabil časně zrána ve městě Š'-jen v provincii Chu-pej v centrální Číně 12 lidí, 138 jich zranil a desítky dalších se musely evakuovat. Informují o tom zahraniční tiskové agentury. Exploze vedení plynu způsobila kolaps dvoupodlažní budovy, v jejíž dolní části se nacházel trh s potravinami a v patře několik lidí bydlelo, uvedl list China Daily.

Podle sdělení místních úřadů na sociální síti muselo více než 150 lidí do nemocnice, na 39 z nich je zraněno těžce. Úřady uvádějí, že záchranné práce pokračují, o příčině neštěstí ale zatím mlčí. Podle čínské státní televize CCTV žádají nemocnice občany, aby na záchranu zraněných darovali krev.

Na televizních záběrech jsou vidět záchranáři, jak šplhají přes rozbité betonové desky, aby se dostali k lidem uvězněným uvnitř. Lidé v ulici procházejí sutinami poškozených budov. Podle zpráv státních médií jsou mezi oběťmi především provozovatelé stánků a zákazníci, kteří přišli na snídani a obstarat si čerstvou zeleninu.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Vicemistryně Evropy Fišerová pojede finále kanoistek na SP v Praze

Vicemistryně Evropy Tereza Fišerová postoupila do finále závodu kanoistek na Světovém poháru ve vodním slalomu v Praze. V semifinále zajela druhý čas a bude jedinou českou zástupkyní ve finálové desítce. Sestry Gabriela a Martina Satkovy vypadly.

Žádná z postupujících nezajela trať čistě. Olympionička Fišerová dostala dvousekundovou penalizaci za dotek dvaadvacáté branky a zaostala o 86 setin za nejrychlejší Mallory Franklinovou z Británie, která měla rovněž jeden "šťouch". Ve finále nebude chybět ani australská hvězda vodního slalomu Jessica Foxová, jež se šesti trestnými sekundami postoupila z osmého místa.

Na loňský titul mistryně Evropy na umělé trati v Troji nenaváže Gabriela Satková, která skončila v semifinále šestnáctá. Spoustu chyb udělala i její sestra Martina, jež obsadila 22. příčku.

Začalo semifinále kanoistů s českými reprezentanty Lukášem Rohanem, Václavem Chaloupkou a Vojtěchem Hegerem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy