Režiséři chystaného filmu o mladém Hanu Solovi ze ságy Star Wars hledají představitelku hlavní ženské role. V užším výběru jsou Zoë Kravitz z Šíleného Maxe, Tessa Thompson ze snímku Creed a Naomi Scott ze Strážců vesmíru.

Studio Disney hledá představitelku hlavní ženské role v chystaném snímku o mladém Hanu Solovi z univerza Hvězdných válek. V užším výběru jsou tři herečky, píše server Variety.

Kamerových zkoušek se tento týden zúčastnila Zoë Kravitz, dcera hudebníka a herce Lennyho, která si zahrála ve sci-fi sérii Divergence nebo snímku Šílený Max: Zběsilá cesta (2015). Druhou uchazečkou byla Tessa Thompson z boxerského filmu Creed (2015) a také Naomi Scott z chystaných Strážců vesmíru.

Mladého Hana Sola ztvární Alden Ehrenreich, který se naposled objevil ve snímku Ave, Caesar! (2016) bratří Coenů. Režiséry filmu jsou Phil Lord a Christopher Miller, kteří spolu natočili například komedii 21 Jump Street (2012) nebo animovaný LEGO příběh (2014).

Filmaři kromě hlavní herečky hledají také představitele Landa Calrissiana, Solova přítele, kterého v původní Star Wars trilogii ztvárnil Billy Dee Williams.

Natáčení zatím nepojmenovaného filmu ze spin-offové série by mělo začít příští rok. Premiéra je naplánována na 24. května 2018.

Do českých kin letos v prosinci zamíří také film Rogue One: Star Wars Story, který se odehrává těsně před Epizodou IV – Novou nadějí (1977) a vypráví o skupině rebelů, která chce ukrást plány k Hvězdě smrti.

Trump snížil bývalému guvernérovi státu Illinois Blagojevichovi trest za korupci

Americký prezident Donald Trump snížil trest bývalému guvernérovi státu Illinois Rodu Blagojevichovi, kterého soud poslal na 14 let do vězení za politickou korupci. Blagojevich byl odsouzen v roce 2011 jen několik měsíců poté, co vystoupil v Trumpově televizním pořadu, uvedly světové agentury. Trump snížil tresty i několika dalším lidem, nebo jim tresty prominul.

Fotbalisté Teplic měli v zápase s Olomoucí kopat penaltu

Fotbalisté Teplic měli v sobotním zápase 21. kola první ligy s Olomoucí (1:3) kopat penaltu. Podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR při souboji Václava Jemelky s domácím Jakubem Marešem udělal chybu hlavní sudí Zbyněk Proske ve spolupráci s asistentem Radimem Dreslerem.

Proske v Teplicích ve 22. minutě za stavu 0:1 neodpískal Jemelkovo podražení Mareše na hraně pokutového území. Hosté do konce prvního poločasu přidali další dvě branky a prakticky utkání rozhodli. Podle komise předcházelo chybě špatné postavení rozhodčího, který měl být inkriminované situaci blíž. Na zápase nebyl přítomen videorozhodčí, takže nemohl přehmat sudích na hřišti opravit.

V pondělní dohrávce Jablonec - Příbram (4:0) asistent Jiří Moláček chyboval ve 14. minutě, když nesprávně signalizoval ofsajd domácího Jana Sýkory, jenž postupoval sám na branku. V 72. minutě hlavní rozhodčí Ondřej Berka správně neuznal gól Příbrami kvůli ruce Radka Voltra. Podle komise byla v pořádku i penalta pro Jablonec v nastavení, které předcházel faul Mihaila Cmiljanoviče na Libora Holíka.

Pochváleni byli i sudí za výkon v nedělním vršovickém derby mezi Bohemians 1905 a Slavií (1:0). Hlavní rozhodčí Pavel Rejžek vyhodnotil dobře například situaci v 82. minutě, kdy neodpískal ruku hostujícího gólmana Ondřeje Koláře mimo pokutového území. "Přestože došlo v případě brankáře hostujícího týmu k dotyku ruky s míčem, nejednalo se v tomto případě o porušení pravidel," vysvětlila komise.

V dalším nedělním ligovém duelu Opava - Plzeň (0:3) zase učinil správné rozhodnutí sudí Emanuel Marek, když v 85. minutě domácímu Bojanu Dordičovi udělil žlutou kartu za nafilmovaný pád v šestnáctce.

Chybou podle komise nebyla ani uznaná první branka Karviné v sobotním utkání proti Zlínu (2:0). Při gólové střele Vojtěcha Smrže z 29. minuty několik domácích hráčů stálo v ofsajdu. Asistent Jiří Kříž pak řešil s hlavním rozhodčím Pavlem Fraňkem, zda neovlivňovali brankáře hostů Mateje Rakovana, ale nakonec gól platil. Komise tento verdikt akceptovala i "s přihlédnutím k ne zcela průkazným opakovaným záběrům zmíněné situace".